ШПА: Меси се играо, зна се ко је газда Барселоне! Депор славио, реми Леганеса...

Фудбалери Депортива победили су Осасуну са 2:0, у дуелу 16. кола шпанске Ла лиге. Фудбалери Барселоне победили су Еспањол са 4:1, у дербију престонице Каталоније.

Фудбал 19.12.2016 | 10:00
Депортиво је остварио четврту победу у сезони и са 16 бодова је побегао на +4 од опасне зоне.

Са друге стране, тим из Памплоне остао је на последњем месту са само 7 поена.

Депор је сав посао завршио у првом полувремену. Већ у седмом минуту Андоне је на асистенцију Чолака погодио за 1:0, а коначанб резултат у 42. минуту поставио је Рајан Бабел.

Претходно су Леганес и Еибар одиграли нерешено 1:1. Гереро је донео предност домаћем тиму у 23. минуту, али је Ерерин само три минута касније добио црвени картон, па је Леганес играо више од сат времена са десеторицом.

Гости су то искористили 14 минута пре краја када је бивши играч Манчестер јунајтеда Бебе погодио за 1:1.

Еибар је седми са 23 бода, а Леганес има седам бодова мање на 16. месту.

Фудбалери Барселоне победили су Еспањол са 4:1, у дербију престонице Каталоније и дуелу 16. кола Ла лиге.

Барселона је потврдила да полако улази у форму, а против Еспањола је меч решила у другом полувремену.

У првом је виђен само гол Луиса Суареса који је у 18. минуту после сјајне лопте Андреа Инијесте погодио за 1:0. Уругвајац је мајсторски примио лопту, дао је себи фор и потом рутински савладао голмана гостију.

У наставку се расзиграо и Лионел Меси, па је Барса много лакше реила меч у своју корист. Одлични Ђорди Алба је у 67. минуту псотигао гол за 2:0, а само минут касније Меси је додао Суаресу за 3:0.

Лопес је смањио 11 минута пре краја, да би Меси у 90. минуту оверио још једно бриљантно издање.

Барса има меч више и три бода мање од Реала на другом месту, а Еспањол је девети са 22 бода.