ŠPA: Mesi se igrao, zna se ko je gazda Barselone! Depor slavio, remi Leganesa...

Fudbaleri Deportiva pobedili su Osasunu sa 2:0, u duelu 16. kola španske La lige. Fudbaleri Barselone pobedili su Espanjol sa 4:1, u derbiju prestonice Katalonije.

Fudbal 19.12.2016 | 10:00
Deportivo je ostvario četvrtu pobedu u sezoni i sa 16 bodova je pobegao na +4 od opasne zone.

Sa druge strane, tim iz Pamplone ostao je na poslednjem mestu sa samo 7 poena.

Depor je sav posao završio u prvom poluvremenu. Već u sedmom minutu Andone je na asistenciju Čolaka pogodio za 1:0, a konačanb rezultat u 42. minutu postavio je Rajan Babel.

Prethodno su Leganes i Eibar odigrali nerešeno 1:1. Gerero je doneo prednost domaćem timu u 23. minutu, ali je Ererin samo tri minuta kasnije dobio crveni karton, pa je Leganes igrao više od sat vremena sa desetoricom.

Gosti su to iskoristili 14 minuta pre kraja kada je bivši igrač Mančester junajteda Bebe pogodio za 1:1.

Eibar je sedmi sa 23 boda, a Leganes ima sedam bodova manje na 16. mestu.

Fudbaleri Barselone pobedili su Espanjol sa 4:1, u derbiju prestonice Katalonije i duelu 16. kola La lige.

Barselona je potvrdila da polako ulazi u formu, a protiv Espanjola je meč rešila u drugom poluvremenu.

U prvom je viđen samo gol Luisa Suaresa koji je u 18. minutu posle sjajne lopte Andrea Inijeste pogodio za 1:0. Urugvajac je majstorski primio loptu, dao je sebi for i potom rutinski savladao golmana gostiju.

U nastavku se raszigrao i Lionel Mesi, pa je Barsa mnogo lakše reila meč u svoju korist. Odlični Đordi Alba je u 67. minutu psotigao gol za 2:0, a samo minut kasnije Mesi je dodao Suaresu za 3:0.

Lopes je smanjio 11 minuta pre kraja, da bi Mesi u 90. minutu overio još jedno briljantno izdanje.

Barsa ima meč više i tri boda manje od Reala na drugom mestu, a Espanjol je deveti sa 22 boda.