ФРА: Балиотели чува вођство Ници, побједа Марсеја...

Италијански нападач Марио Балотелли донео је победу Ници против Дижона у 18. колу Лиге 1 – 2:1.

Фудбал 19.12.2016 | 09:30
Домаћини су повели голом италијанског нападача са пенала после пола сата игре, али је само пет минута касније Таварес такође са беле тачке изједначио.

Међутим, у наставку меча, 26- годишњи нападач и стрелац првог поготка, доноси нову победу својој екипа која сада има четири бода више Монака.

Дижон се овим поразом приближио зони испадања и налази се на 18. позицији са 16 бодова.

Фудбалери Каена забележили су убедљиву победу над Мецом – 3:0, у 18. колу француске лиге.

Каена је повео голом Карамоха у 20. минут мела, а другом полувремену постигнута су још два поготка. Прво је Сантини у 61. повећао предност да би тачку на овај меч поставио Сане у надокнади времена.

Српски фудбалер Милан Бишевац, добио је црвени картон на мечу, пошто је у 57. минуту зарадио директно искључење јер је шаком ударио хрватског фудбалера Ивана Сантинија.

Фудбалери Олимпик Марсеја победили су на свом стадиону екипу Лила са 2:0.

Домаћи тим је до победе дошао головима Бафетимба Гомиса у 56. и Флоријана Тојвина у 61. минуту.

Овом победом Марсеј се попео на шесто место на табели са 27 бодова, док је Лил остао на 13. позицији на табели са 20.