БЛ: Бајерн бољи од ''фењераша'' за прво мјесто!

Фудбалери Бајерна из Минхена победили су у гостима последњи тим на табели, Дармштад са 1:0, у 15. колу Бундеслиге и тако сачували прво место на табели. Нова велика три бода Инголштада! Фудбалери Инголштада савладали су у гостима Леверкузен са 2:1.

Фудбал 19.12.2016 | 09:00
Бајерн је имао контролу меча и посед, а једини гол на мечу постигнут је у 71. минуту, када је Даглас Коста примио пас и са око 25 метара сјајно шутирао и погодио леве 'рашље'.

Дармштад је седам минута касније могао да изједначи, али је Мануел Нојер успео да одбрани покушај главом Петера Нимајера после одбитка.

Бајерн се вратио на прво место и сада има 36 бодова, колико има и Лајпциг, али тим из Минхена има бољу гол-разлику.

Дармштаду је ово био шести узастопни пораз, тако да је остао последњи на табели, са осам бодова, једним мање од Инголштата.

Нова велика три бода Инголштада! Фудбалери Инголштада савладали су у гостима Леверкузен у 15. колу Бундеслиге – 2:1.

Гости су повели голом Алфреда Моралеса у 26. минуту меча, да би у Адмир Мехмеди на аисистенцију Жулијана Бранда изједначио у 63.

Ипак, десет минута касније Алмог Коен је примио лопту у шеснаестерцу и шутирао у десни угао голмана домаћина за коначан резултат на мечу.

Леверкузен је од 49. минуту утакмице остао са играчем мање пошто је, Чилеанац, Чарлс Арангис морао да због другог жутог картона напусти терен.

Инголштад је 16. на табели са 12 бодова, док је Леверкузен на деветој позицији са 20.