BL: Bajern bolji od ''fenjeraša'' za prvo mjesto!

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su u gostima poslednji tim na tabeli, Darmštad sa 1:0, u 15. kolu Bundeslige i tako sačuvali prvo mesto na tabeli. Nova velika tri boda Ingolštada! Fudbaleri Ingolštada savladali su u gostima Leverkuzen sa 2:1.

Fudbal 19.12.2016 | 09:00
Bajern je imao kontrolu meča i posed, a jedini gol na meču postignut je u 71. minutu, kada je Daglas Kosta primio pas i sa oko 25 metara sjajno šutirao i pogodio leve 'rašlje'.

Darmštad je sedam minuta kasnije mogao da izjednači, ali je Manuel Nojer uspeo da odbrani pokušaj glavom Petera Nimajera posle odbitka.

Bajern se vratio na prvo mesto i sada ima 36 bodova, koliko ima i Lajpcig, ali tim iz Minhena ima bolju gol-razliku.

Darmštadu je ovo bio šesti uzastopni poraz, tako da je ostao poslednji na tabeli, sa osam bodova, jednim manje od Ingolštata.

Nova velika tri boda Ingolštada! Fudbaleri Ingolštada savladali su u gostima Leverkuzen u 15. kolu Bundeslige – 2:1.

Gosti su poveli golom Alfreda Moralesa u 26. minutu meča, da bi u Admir Mehmedi na aisistenciju Žulijana Branda izjednačio u 63.

Ipak, deset minuta kasnije Almog Koen je primio loptu u šesnaestercu i šutirao u desni ugao golmana domaćina za konačan rezultat na meču.

Leverkuzen je od 49. minutu utakmice ostao sa igračem manje pošto je, Čileanac, Čarls Arangis morao da zbog drugog žutog kartona napusti teren.

Ingolštad je 16. na tabeli sa 12 bodova, dok je Leverkuzen na devetoj poziciji sa 20.