СП клубова: Атлетико Насионал са пенала до трећег мјеста!

Колумбијски Атлетико Насионал освојио је треће место на Светском клупском првенству у Јапану.

Фудбал 18.12.2016 | 10:15
Атлетико је у утакмици за треће место савладао Клуб Америку из Мексика после бољег извођења једанаестераца, пошто је регуларни део меча завршен нерешено 2:2.

Екипа која је изгубила од Кашиме у четвртфиналу стигла је рано до убедљивог вођства – после аутогола Самудија у 6. и поготка Гере у 26. чинило се да ћемо бронзаног на свету добити без превелике драме.

Међутим, Америка није тако мислила и стигла је до изједначења у другом полувремену. Прво је Аројо искористио асистенцију Самудија у финишу првог полувремена, да би Орибе Пералта био сигуран са беле тачке средином наставка.

До краја меча није било голова, па су победника одлучивали пенали – сигурнији су били играчи Атлетика, Мексиканци су прва два шута промашили и спаса им није било.

У финалу Светског клупског првенства од 11.30 по нашем времену играју Реал Мадрид и Кашима Антлерс.