SP klubova: Atletiko Nasional sa penala do trećeg mjesta!

Kolumbijski Atletiko Nasional osvojio je treće mesto na Svetskom klupskom prvenstvu u Japanu.

Fudbal 18.12.2016 | 10:15
Atletiko je u utakmici za treće mesto savladao Klub Ameriku iz Meksika posle boljeg izvođenja jedanaesteraca, pošto je regularni deo meča završen nerešeno 2:2.

Ekipa koja je izgubila od Kašime u četvrtfinalu stigla je rano do ubedljivog vođstva – posle autogola Samudija u 6. i pogotka Gere u 26. činilo se da ćemo bronzanog na svetu dobiti bez prevelike drame.

Međutim, Amerika nije tako mislila i stigla je do izjednačenja u drugom poluvremenu. Prvo je Arojo iskoristio asistenciju Samudija u finišu prvog poluvremena, da bi Oribe Peralta bio siguran sa bele tačke sredinom nastavka.

Do kraja meča nije bilo golova, pa su pobednika odlučivali penali – sigurniji su bili igrači Atletika, Meksikanci su prva dva šuta promašili i spasa im nije bilo.

U finalu Svetskog klupskog prvenstva od 11.30 po našem vremenu igraju Real Madrid i Kašima Antlers.