ФРА: Нант славио против Анжеа

Екипа Нанта савладала је Анже у гостима 2:0 (1:0) у првом мечу 18. кола Лиге 1. Консеисао препородио Нант - два меча, две победе! Две контре и два гола за заслужено славље Канаринаца - 0:2.

Фудбал 17.12.2016 | 10:30
'Канаринци' су стигли до четвртог тријумфа, изузетно важног јер се сада налазе на 18. месту са 16 бодова, док је домаћин остао 13. са три бода више.

Победу гостију најавио је Гијом Жиле у 19. минуту, да би коначан резултат поставио Амин Хари после 180 секунди игре у наставку.

Нант игра као препорођен! Сержо Консеисао је клуб преузео деветог децембра, само четири дана пре меч осмине финала Лига купа са Монпељеом, уследио је сигуран пролаз у четвртфинале, а данас и четврта победа у сезони на гостовању Анжеу - 0:2 (0:1).

Нант је напрасно постао тим који је у стању да контролише утакмицу и усмерава је правим током. Гости су повели голом Гиљома Жилеа, који се у 18. минуту одлично прикључио из другог плана и прецизним ударцем матирао Дениса Петрића.

Гости су током читавог тока меча претили из контранапада, а један такав у трећем минуту другог полувремена и дефинитивно је разрешио сваку дилему по питању победника. Све је започео и разрешио Армин Харит, који је тада поставио коначан резултат меча и вратио Нант у фудбалски живот, вероватно у последњем тренутку.

ЛИГА 1 - 18. КОЛО:

Анже - Нант 0:2 (0:1)