FRA: Nant slavio protiv Anžea

Ekipa Nanta savladala je Anže u gostima 2:0 (1:0) u prvom meču 18. kola Lige 1. Konseisao preporodio Nant - dva meča, dve pobede! Dve kontre i dva gola za zasluženo slavlje Kanarinaca - 0:2.

Fudbal 17.12.2016 | 10:30
'Kanarinci' su stigli do četvrtog trijumfa, izuzetno važnog jer se sada nalaze na 18. mestu sa 16 bodova, dok je domaćin ostao 13. sa tri boda više.

Pobedu gostiju najavio je Gijom Žile u 19. minutu, da bi konačan rezultat postavio Amin Hari posle 180 sekundi igre u nastavku.

Nant igra kao preporođen! Seržo Konseisao je klub preuzeo devetog decembra, samo četiri dana pre meč osmine finala Liga kupa sa Monpeljeom, usledio je siguran prolaz u četvrtfinale, a danas i četvrta pobeda u sezoni na gostovanju Anžeu - 0:2 (0:1).

Nant je naprasno postao tim koji je u stanju da kontroliše utakmicu i usmerava je pravim tokom. Gosti su poveli golom Giljoma Žilea, koji se u 18. minutu odlično priključio iz drugog plana i preciznim udarcem matirao Denisa Petrića.

Gosti su tokom čitavog toka meča pretili iz kontranapada, a jedan takav u trećem minutu drugog poluvremena i definitivno je razrešio svaku dilemu po pitanju pobednika. Sve je započeo i razrešio Armin Harit, koji je tada postavio konačan rezultat meča i vratio Nant u fudbalski život, verovatno u poslednjem trenutku.

LIGA 1 - 18. KOLO:

Anže - Nant 0:2 (0:1)