ШПА: Без Катаија, без Крстичића, али - побједа!

Алавес побеђује, Катаи само гледа! Срби без минута у вечерашњем тријумфу тима из Виторије.

Фудбал 16.12.2016 | 23:30
Алавес сигурно граби ка опстанку, а српски интернационалци све то гледају са клупе! Екипа Мауриција Пелегринија савладала је Бетис минималним резултатом 1:0, а гол одлуке постигао је Бразилац Дејверсон.

Прва асистенција Гаиске Токера после три године и сјајна реакција Дејверсона били су довољни за победу Алавеса над Бетисом у првој утакмици 16. кола Примере.

Одлично додавање бившег играча Атлетик Билбаа у 58. минуту резултирало је јединим голом на утакмици, али вредним три бода, којим је Алавес стигао до пете узастопне утакмице у свим такмичењима без пораза.

Нажалост, као у већини мечева ове сезоне, и овај пут без српских фудбалера у стартној постави или, макар, постави. Александар Катаи и Ненад Крстичић били су у протоколу, али нису улазили у игру. На супротној страни, није било Дарка Брашанца.

Плаво-бели су са ова три бода остали у средини табеле, али на прилично сигурној удаљености од зоне испадања.