ŠPA: Bez Kataija, bez Krstičića, ali - pobjeda!

Alaves pobeđuje, Katai samo gleda! Srbi bez minuta u večerašnjem trijumfu tima iz Vitorije.

Fudbal 16.12.2016 | 23:30
Alaves sigurno grabi ka opstanku, a srpski internacionalci sve to gledaju sa klupe! Ekipa Mauricija Pelegrinija savladala je Betis minimalnim rezultatom 1:0, a gol odluke postigao je Brazilac Dejverson.

Prva asistencija Gaiske Tokera posle tri godine i sjajna reakcija Dejversona bili su dovoljni za pobedu Alavesa nad Betisom u prvoj utakmici 16. kola Primere.

Odlično dodavanje bivšeg igrača Atletik Bilbaa u 58. minutu rezultiralo je jedinim golom na utakmici, ali vrednim tri boda, kojim je Alaves stigao do pete uzastopne utakmice u svim takmičenjima bez poraza.

Nažalost, kao u većini mečeva ove sezone, i ovaj put bez srpskih fudbalera u startnoj postavi ili, makar, postavi. Aleksandar Katai i Nenad Krstičić bili su u protokolu, ali nisu ulazili u igru. Na suprotnoj strani, nije bilo Darka Brašanca.

Plavo-beli su sa ova tri boda ostali u sredini tabele, ali na prilično sigurnoj udaljenosti od zone ispadanja.