ЕП: "Орлићи" почели побједом!

Јуниорска кошаркашка репрезентација Србије тријумфовално је стартовала на Европском првенству у Самсуну.

Кошарка 16.12.2016 | 21:40
Јуниорска репрезентација Србије победом је стартовала на Европском првенству у Турској.

Изабраници селектора Милана Гуровића у првом мечу групе Д у Самсуну победили су селекцију Словеније резултатом 68:60 (13:18, 19:13, 15:14, 21:15).

"Орлићи" су каскали за Словенцима у првих 19 минута, а онда у финишу првог полувремена, повели први пут после почетних 2:1. Бориша Симанић донео је предност Србији после намерне личне грешке Јанезића - 30:29.

Словенци су били агресивни и у наставку, у 33. минуту стигли су и до изједначења 47:47, али је Гуровићева екипа успешно одбила напад, "побегла" на 53:47, а потом је Алекса Раданов запечатио победу када је на уласку у последњи минут тројком одвео Србију на 66:57.

Најефикаснији у редовима Србије били су Алекса Раданов са 23 поена, пет скокова и четири асистенције, Бориша Симанић забележио је "дабл-дабл" учинак – 18 поена и 13 ухваћених лопти , као и Стефан Ђорђевић, који је уз 10 погодака имао и 11 скокова.

Код Словенаца истакли су се Габер Ожеговић са 14 поена и осам скокова, а Матиц Весел завршио је меч са 11 погодака и такође осам ухваћених лопти.

Србија, која је на претходном Европском првенству у Волосу 2015. заузела пето место, у другој утакмици на шампионату у Турској састаће се са селекцијом Русије, у суботу од 16.30 часова, док ће им у недељу ривал бити Француска, од 14.15 часова.

Европско првенство за играче до 18 година требало је да буде одиграно од 30. јула до 7. августа, такође у Самсуну, али је одложено за децембар због ванредне ситуације у Турској.

Извор: мондо.рс