EP: "Orlići" počeli pobjedom!

Juniorska košarkaška reprezentacija Srbije trijumfovalno je startovala na Evropskom prvenstvu u Samsunu.

Košarka 16.12.2016 | 21:40
Juniorska reprezentacija Srbije pobedom je startovala na Evropskom prvenstvu u Turskoj.

Izabranici selektora Milana Gurovića u prvom meču grupe D u Samsunu pobedili su selekciju Slovenije rezultatom 68:60 (13:18, 19:13, 15:14, 21:15).

"Orlići" su kaskali za Slovencima u prvih 19 minuta, a onda u finišu prvog poluvremena, poveli prvi put posle početnih 2:1. Boriša Simanić doneo je prednost Srbiji posle namerne lične greške Janezića - 30:29.

Slovenci su bili agresivni i u nastavku, u 33. minutu stigli su i do izjednačenja 47:47, ali je Gurovićeva ekipa uspešno odbila napad, "pobegla" na 53:47, a potom je Aleksa Radanov zapečatio pobedu kada je na ulasku u poslednji minut trojkom odveo Srbiju na 66:57.

Najefikasniji u redovima Srbije bili su Aleksa Radanov sa 23 poena, pet skokova i četiri asistencije, Boriša Simanić zabeležio je "dabl-dabl" učinak – 18 poena i 13 uhvaćenih lopti , kao i Stefan Đorđević, koji je uz 10 pogodaka imao i 11 skokova.

Kod Slovenaca istakli su se Gaber Ožegović sa 14 poena i osam skokova, a Matic Vesel završio je meč sa 11 pogodaka i takođe osam uhvaćenih lopti.

Srbija, koja je na prethodnom Evropskom prvenstvu u Volosu 2015. zauzela peto mesto, u drugoj utakmici na šampionatu u Turskoj sastaće se sa selekcijom Rusije, u subotu od 16.30 časova, dok će im u nedelju rival biti Francuska, od 14.15 časova.

Evropsko prvenstvo za igrače do 18 godina trebalo je da bude odigrano od 30. jula do 7. avgusta, takođe u Samsunu, ali je odloženo za decembar zbog vanredne situacije u Turskoj.

Izvor: mondo.rs