НБА - преглед: Вориорси дефинишу тимску игру, сигурни и Спарси!

Кошаркаши Голден Стејта и Сан Антонија наставили су са сјајним партијама у НБА лиги.

Кошарка 16.12.2016 | 12:15
Голден Стејт је код куће победио Њујорк 103:90 и тако остварио своју 24. победу и најбољи скор у лиги.

Вориорси су утакмицу завршили са 41 асистенцијом, а првих 36 кошева су дали из 36 асистенција. Најефикаснији у тиму био је Клеј Томпсон са 25 поена, док је Кевин Дурент допринео са 15 поена, 14 скокова и 8 асистенција.

Стефен Кари је из игре шутирао 3-14 и постигао је укупно 8 поена, али је имао и 10 скокова и 8 асистенција.

У редовима гостију, за које нису играли Кармело Ентони и Дерик Роуз, Џастин Холидеј постигао је 15, а Рон Бејкер 13 поена.

Сан Антонио је савладао у гостима Финикс са 107:92 и тако наставио да ређа победе у гостима. Спарси су у последњој четвртини преломили неизвестан меч.

Кавај Ленард постигао је 18 поена уз 10 скокова, а Пау Гасол је имао скоро идентичан учинак од 18 поена и 9 ухваћених лопти. Тим из Тексаса сада има 21 победу и пет пораза.

Најефикаснији у Фениксу био је Девин Букер са 17 поена.

Милвоки је са 108:97 савладао успавани Чикаго, у дуелу у којем је поново доминирао Јанис Адетокумбо. Грк је уписао дабл-дабл са 30 поена и 14 скокова, а сјајно га је пратио Џабари Паркер који је убацио два поена мање.

На другој страни, Џими Батлер је постигао 21, Двејн Вејд 20 поена, а Таж Гибсон 19 поена.

Њу Орлеанс је у узбудљивом мечу био бољи од Индијана Пејсерса 102:95. Дуел је решен тек у последњој четвртини, коју су домаћи Пеликанси добили 31:21. Код победника најбољи је био Ентони Дејвис са 35 поена и 16 скокова, а на другој страни Мајлс Тарнер са 26 поена.