NBA - pregled: Voriorsi definišu timsku igru, sigurni i Sparsi!

Košarkaši Golden Stejta i San Antonija nastavili su sa sjajnim partijama u NBA ligi.

Košarka 16.12.2016 | 12:15
Golden Stejt je kod kuće pobedio Njujork 103:90 i tako ostvario svoju 24. pobedu i najbolji skor u ligi.

Voriorsi su utakmicu završili sa 41 asistencijom, a prvih 36 koševa su dali iz 36 asistencija. Najefikasniji u timu bio je Klej Tompson sa 25 poena, dok je Kevin Durent doprineo sa 15 poena, 14 skokova i 8 asistencija.

Stefen Kari je iz igre šutirao 3-14 i postigao je ukupno 8 poena, ali je imao i 10 skokova i 8 asistencija.

U redovima gostiju, za koje nisu igrali Karmelo Entoni i Derik Rouz, Džastin Holidej postigao je 15, a Ron Bejker 13 poena.

San Antonio je savladao u gostima Finiks sa 107:92 i tako nastavio da ređa pobede u gostima. Sparsi su u poslednjoj četvrtini prelomili neizvestan meč.

Kavaj Lenard postigao je 18 poena uz 10 skokova, a Pau Gasol je imao skoro identičan učinak od 18 poena i 9 uhvaćenih lopti. Tim iz Teksasa sada ima 21 pobedu i pet poraza.

Najefikasniji u Feniksu bio je Devin Buker sa 17 poena.

Milvoki je sa 108:97 savladao uspavani Čikago, u duelu u kojem je ponovo dominirao Janis Adetokumbo. Grk je upisao dabl-dabl sa 30 poena i 14 skokova, a sjajno ga je pratio Džabari Parker koji je ubacio dva poena manje.

Na drugoj strani, Džimi Batler je postigao 21, Dvejn Vejd 20 poena, a Taž Gibson 19 poena.

Nju Orleans je u uzbudljivom meču bio bolji od Indijana Pejsersa 102:95. Duel je rešen tek u poslednjoj četvrtini, koju su domaći Pelikansi dobili 31:21. Kod pobednika najbolji je bio Entoni Dejvis sa 35 poena i 16 skokova, a na drugoj strani Majls Tarner sa 26 poena.