Звезда демолирала Макаби у Пиониру!

Црвена звезда убедљиво је савладала Макаби из Тел Авива у хали 'Александар Николић' у дуелу 12. кола Евролиге – 83:58 (19:14, 23:10, 23:18, 18:15). Партија сезоне – Звездина енергија разбила Макабијев понос! Српски шампион одиграо убедљиво најквалитетнију утакмицу у досадашњем току елитног такмичења и бацио на колена шестоструког првака Европе!

Кошарка 15.12.2016 | 22:10
Енергија, пожртвовање и атмосфера која је повремено достизала степен кључања -  за све то ове вечери у препуној дворани Александар Николић славни Макаби није имао решење. Захваљујући готово невероватној игри у одбрани, која је изродила права решења у нападу, Црвена звезда је бацила на колена шестоструког првака Европе и нанела му тежак пораз у српској престоници -  83:58.

Звезда је до пете победе у Евролиги стигла можда и најбољом тимском игром у овој сезони, а физичка спрема која је из кола у коло на све вишем нивоу, постаје нешто са чим многи клубови са Старог континента једноставно не могу да се носе. Звездини играчи су од самог старта меча фуриозно трчали, имали велики број украдених лопти (укупно 11), што је из минута у минут правило све већи немир у противничим редовима, а онда се у једном тренутку Макабијева игра једноставно распала.

Црвено-белима је на почетку утакмице требало неких 15 минута да ухвате шутерски ритам, тројкашки пост комплетног тима прекинулуи су Марко Симоновић и Бранко Лазић у финишу првог полувремена, па је Звезда управо тада уз неколико истрчаних контранапада стигла до капитаних 18 поена разлике на истеку 20. минута игре (42:24). Та предност се испоставила кључном и када је у питању коначан исход.

Лице тренера Макабија Хадара Рамија и гестикулације рукама и телом током треће четвртине јасно су описивале његову немоћ, као и немоћ гостујућег тима да било промени на терену. Звездини играчи су осетили да је противник у потпуном нокдауну, па је убрзо уследио и технички нокаут.

Црвено-бели су се овом победом изједначили по учинку са вечерашњим противником (5/7), а самим тим се и вратили у равноправну борбу за пласман у четвртфинале. Тек сада крећу паклено тешка искушења и окршаји са Олимпијакосом, Реал Мадридом и прваком Европе, ЦСКА, али се чини да ће европски гиганти морати далеко више да се спремају за те мечеве, јер се са оваквом одбраном у овој сезони још нису сусрели.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – МАКАБИ 83:58
/19:14, 23:10, 23:18, 18:16/

Дворана: Александар Николић. Гледалаца: 6.489. Судије: Кристодулу (Грчка), Јерезуело (Шпанија), Могулкоч (Турска)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 8, Дангубић 4, Митровић 3, Лазић 10, Ракићевић, Добрић 2, Симоновић 14, Џенкинс 7, Гудурић 2, Јовић 10 (9 ас), Кузмић 12, Бјелица 11.

МАКАБИ: Гаудлок 13, Рад 2, Сили 15, Смит 2, Мекел 2, Пнини 2, Охајон‚ Вимс 6, Ладенсберг, Александер, Ајверсон 6, Цирбес 10.