Zvezda demolirala Makabi u Pioniru!

Crvena zvezda ubedljivo je savladala Makabi iz Tel Aviva u hali 'Aleksandar Nikolić' u duelu 12. kola Evrolige – 83:58 (19:14, 23:10, 23:18, 18:15). Partija sezone – Zvezdina energija razbila Makabijev ponos! Srpski šampion odigrao ubedljivo najkvalitetniju utakmicu u dosadašnjem toku elitnog takmičenja i bacio na kolena šestostrukog prvaka Evrope!

Košarka 15.12.2016 | 22:10
Energija, požrtvovanje i atmosfera koja je povremeno dostizala stepen ključanja -  za sve to ove večeri u prepunoj dvorani Aleksandar Nikolić slavni Makabi nije imao rešenje. Zahvaljujući gotovo neverovatnoj igri u odbrani, koja je izrodila prava rešenja u napadu, Crvena zvezda je bacila na kolena šestostrukog prvaka Evrope i nanela mu težak poraz u srpskoj prestonici -  83:58.

Zvezda je do pete pobede u Evroligi stigla možda i najboljom timskom igrom u ovoj sezoni, a fizička sprema koja je iz kola u kolo na sve višem nivou, postaje nešto sa čim mnogi klubovi sa Starog kontinenta jednostavno ne mogu da se nose. Zvezdini igrači su od samog starta meča furiozno trčali, imali veliki broj ukradenih lopti (ukupno 11), što je iz minuta u minut pravilo sve veći nemir u protivničim redovima, a onda se u jednom trenutku Makabijeva igra jednostavno raspala.

Crveno-belima je na početku utakmice trebalo nekih 15 minuta da uhvate šuterski ritam, trojkaški post kompletnog tima prekinului su Marko Simonović i Branko Lazić u finišu prvog poluvremena, pa je Zvezda upravo tada uz nekoliko istrčanih kontranapada stigla do kapitanih 18 poena razlike na isteku 20. minuta igre (42:24). Ta prednost se ispostavila ključnom i kada je u pitanju konačan ishod.

Lice trenera Makabija Hadara Ramija i gestikulacije rukama i telom tokom treće četvrtine jasno su opisivale njegovu nemoć, kao i nemoć gostujućeg tima da bilo promeni na terenu. Zvezdini igrači su osetili da je protivnik u potpunom nokdaunu, pa je ubrzo usledio i tehnički nokaut.

Crveno-beli su se ovom pobedom izjednačili po učinku sa večerašnjim protivnikom (5/7), a samim tim se i vratili u ravnopravnu borbu za plasman u četvrtfinale. Tek sada kreću pakleno teška iskušenja i okršaji sa Olimpijakosom, Real Madridom i prvakom Evrope, CSKA, ali se čini da će evropski giganti morati daleko više da se spremaju za te mečeve, jer se sa ovakvom odbranom u ovoj sezoni još nisu susreli.

CRVENA ZVEZDA – MAKABI 83:58
/19:14, 23:10, 23:18, 18:16/

Dvorana: Aleksandar Nikolić. Gledalaca: 6.489. Sudije: Kristodulu (Grčka), Jerezuelo (Španija), Mogulkoč (Turska)

CRVENA ZVEZDA: Volters 8, Dangubić 4, Mitrović 3, Lazić 10, Rakićević, Dobrić 2, Simonović 14, Dženkins 7, Gudurić 2, Jović 10 (9 as), Kuzmić 12, Bjelica 11.

MAKABI: Gaudlok 13, Rad 2, Sili 15, Smit 2, Mekel 2, Pnini 2, Ohajon‚ Vims 6, Ladensberg, Aleksander, Ajverson 6, Cirbes 10.