"Грофова" Звезда 24. пут прва примила гол!

Божовић 70. пут водио црвено-беле и 24. пут морао да "јури" резултат.

Фудбал 15.12.2016 | 13:30
Погодак Стефана Николића у 10. минуту за Радник – Црвена звезда 1:0 у мечу 21. кола Суперлиге Србије значио је и да су црвено-бели под вођством Миодрага Божовића 24. пут морали да јуре резултат.

Испоставило се, после велике драме, да су 11. пут успели у томе.

Популарни "Гроф" у Сурдулици 70. пут седео је на клупи Црвене звезде и јурио 52. победу, а 24. пут мора то да ради "из хендикепа", након што је његов састав први вадио лопту из мреже.

Рачунајући и сурдулички меч, 11 пута успело му је да окрене резултат у своју корист, шест пута је ремизирао, а седам пута изгубио од чега:

- три пута у Европи (Сасуоло 3:0 и Каират 0:2 и 2:1)
- једном у Купу (Борац 1:5)
- три пута у Суперлиги (Чукарички 1:2, Војводина 1:3 и Партизан 1:0)

Црвена звезда је последњих пет кола три пута прва примила гол (рачунајући и данашњи меч у Сурдулици): Металац је 26. новембра повео 1:0, Звезда победила 1:2, Младост је 1. децембра повела 0:1, па 0:2, Звезда изједначила на 2:2, а данас је Радник повео у 10. минуту 1:0, после чега је Душан Анђелковић у 25. минуту изједначио на 1:1, а Игор Златановић у 87. минуту постигао аутогол за 1:2.

Божовић можда напушта Црвену звезду са скором 52-10-8 (168:67).

Процентуално, Звезда је у отприлике свакој трећој утакмици прва примала погодак (34,3 одсто), а у 45,8 одсто случајева успевала да преокрене резултат у своју корист.

Црвено-бели су прошле сезоне надмоћно освојили титулу првака, ове су лидери на табели пред зимску паузу, а ови резултати били би вероватно импресивнији да разне поставе које је "Гроф" изводио на терен нису у раним фазама утакмица себи отежавале посао.

У четири наврата ове сезоне, црвено-бели су губили пре 20. минута утакмице.

Извор: мондо.рс