"Grofova" Zvezda 24. put prva primila gol!

Božović 70. put vodio crveno-bele i 24. put morao da "juri" rezultat.

Fudbal 15.12.2016 | 13:30
Pogodak Stefana Nikolića u 10. minutu za Radnik – Crvena zvezda 1:0 u meču 21. kola Superlige Srbije značio je i da su crveno-beli pod vođstvom Miodraga Božovića 24. put morali da jure rezultat.

Ispostavilo se, posle velike drame, da su 11. put uspeli u tome.

Popularni "Grof" u Surdulici 70. put sedeo je na klupi Crvene zvezde i jurio 52. pobedu, a 24. put mora to da radi "iz hendikepa", nakon što je njegov sastav prvi vadio loptu iz mreže.

Računajući i surdulički meč, 11 puta uspelo mu je da okrene rezultat u svoju korist, šest puta je remizirao, a sedam puta izgubio od čega:

- tri puta u Evropi (Sasuolo 3:0 i Kairat 0:2 i 2:1)
- jednom u Kupu (Borac 1:5)
- tri puta u Superligi (Čukarički 1:2, Vojvodina 1:3 i Partizan 1:0)

Crvena zvezda je poslednjih pet kola tri puta prva primila gol (računajući i današnji meč u Surdulici): Metalac je 26. novembra poveo 1:0, Zvezda pobedila 1:2, Mladost je 1. decembra povela 0:1, pa 0:2, Zvezda izjednačila na 2:2, a danas je Radnik poveo u 10. minutu 1:0, posle čega je Dušan Anđelković u 25. minutu izjednačio na 1:1, a Igor Zlatanović u 87. minutu postigao autogol za 1:2.

Božović možda napušta Crvenu zvezdu sa skorom 52-10-8 (168:67).

Procentualno, Zvezda je u otprilike svakoj trećoj utakmici prva primala pogodak (34,3 odsto), a u 45,8 odsto slučajeva uspevala da preokrene rezultat u svoju korist.

Crveno-beli su prošle sezone nadmoćno osvojili titulu prvaka, ove su lideri na tabeli pred zimsku pauzu, a ovi rezultati bili bi verovatno impresivniji da razne postave koje je "Grof" izvodio na teren nisu u ranim fazama utakmica sebi otežavale posao.

U četiri navrata ove sezone, crveno-beli su gubili pre 20. minuta utakmice.

Izvor: mondo.rs