ЕП - рукомет (Ж): Шпанија откинула Њемачкој (само) бод!

Рукометашице Шпаније и Њемачке ремизирале 20:20 у првом мечу другог кола друге групне фазе Европског првенства у Шведској.

Остали спортови 12.12.2016 | 18:15
Прва екипа која је изгубила све шансе да се нађе у полуфиналу ЕП је Шпанија.

"Фурија" је у мечу који је морала да добије ремизирала 20:20 са Њемачком и опростила се од наредног круга такмичења.

ШПАНИЈА - ЊЕМАЧКА 20:20 (12:9)

Шпанија још једном водила до финиша утакмице, а онда поклекла. У суботу против Француске све су упропастиле у 18 секунди и изгубиле меч, а у понедјељак је сав њихов труд пропао осам минута прије краја када је Њемачка голом Екерле повела 20:19.

Пет и по минута прије краја Шпанија је изједначила, а онда је услиједила грчевита борба у којој ниједна екипа није успјела да постигне гол.

Њемице су могле до побједе из седмерца, али је шут Свење Хубер одбранила играчица утакмице, Силвија Наваро, а на другој страни покушај Алекнсадрине Кабрал осам секунди прије краја је изблокиран.

Шпанија, која је у појединим тренуцима меча имала и пет голова предности, пропустила је прилику да стигне до прве побједе у Групи И и олакша репрезентацији Србије која свој меч против Холандије игра од 18.30 часова.

Њемачка сада има пет бодова, Француска и Холандија по четири, Шведска и Србија по три, а отписана Шпанија има бод освојен данас против Њемица.