EP - rukomet (Ž): Španija otkinula Njemačkoj (samo) bod!

Rukometašice Španije i Njemačke remizirale 20:20 u prvom meču drugog kola druge grupne faze Evropskog prvenstva u Švedskoj.

Ostali sportovi 12.12.2016 | 18:15
Prva ekipa koja je izgubila sve šanse da se nađe u polufinalu EP je Španija.

"Furija" je u meču koji je morala da dobije remizirala 20:20 sa Njemačkom i oprostila se od narednog kruga takmičenja.

ŠPANIJA - NJEMAČKA 20:20 (12:9)

Španija još jednom vodila do finiša utakmice, a onda poklekla. U subotu protiv Francuske sve su upropastile u 18 sekundi i izgubile meč, a u ponedjeljak je sav njihov trud propao osam minuta prije kraja kada je Njemačka golom Ekerle povela 20:19.

Pet i po minuta prije kraja Španija je izjednačila, a onda je uslijedila grčevita borba u kojoj nijedna ekipa nije uspjela da postigne gol.

Njemice su mogle do pobjede iz sedmerca, ali je šut Svenje Huber odbranila igračica utakmice, Silvija Navaro, a na drugoj strani pokušaj Aleknsadrine Kabral osam sekundi prije kraja je izblokiran.

Španija, koja je u pojedinim trenucima meča imala i pet golova prednosti, propustila je priliku da stigne do prve pobjede u Grupi I i olakša reprezentaciji Srbije koja svoj meč protiv Holandije igra od 18.30 časova.

Njemačka sada ima pet bodova, Francuska i Holandija po četiri, Švedska i Srbija po tri, a otpisana Španija ima bod osvojen danas protiv Njemica.