Цвајта: Брауншвајг прескочио Швабе, Кумбела не стаје!

Искусни голгетер с два гола донео три бода новом-старом лидеру.

Фудбал 12.12.2016 | 12:00
Луда утакмица у Брауншвајгу и повратак Ајнтрахта на чело табеле обележили су недељне утакмице немачке Цвајте! Лавови су губили 0:1, онда успели да преокрену на 2:1, да би у финишу утакмице у року од 60 секунди примили гол за 2:2 и дали за велики тријумф којих ће их бар до сутра оставити на првом месту.

Брауншвајг се мучио много више него обично пред својим навијачима против Арминије, екипе која од априла не зна победу на страни, али је успео да слави захваљујући свом најбољем стрелцу Доминику Кумбели. Искусни голгетер постигао је два гола у 56. и 76. минуту и тако дошао до цифре од 11 погодака ове јесени.

Гостима из Билефелда предност је донео Фолгзамер већ у 4. минуту сусрета. Да домаћи на одмор не оду с минусом од једног гола побринуо се Ниман, а поменути Кумбеладонео је преокрет почетком другог дела. Очекивало се да ће Ајнтрахт после другог гола постићи и трећи и лако привести меч крају, међутим, једна грешка голмана Јасмина Фејзића и лоше боксовање лопте закомпликовали су ситуацију. Клос је поравнао на 2:2, пробудивши наду код гостујућих навијача да ће њихови мезимци однети кући бод са тешког гостовања, али чим су кренули са центра домаћи су преко јунака Кумбеле стигли до коначних 3:2.

Ајнтрахт (33) поново има бод више од другопласираног Штутгарта. Следе Хановер и Хајденхајм са по 28...

После 12 сушних кола победу је дана коначно остварио Санк Паули и живнуо мало у борби за опстанак. Гудари су помало неочекивано "похарали" Гројтер на његовом терену - 2:0.