Cvajta: Braunšvajg preskočio Švabe, Kumbela ne staje!

Iskusni golgeter s dva gola doneo tri boda novom-starom lideru.

Fudbal 12.12.2016 | 12:00
Luda utakmica u Braunšvajgu i povratak Ajntrahta na čelo tabele obeležili su nedeljne utakmice nemačke Cvajte! Lavovi su gubili 0:1, onda uspeli da preokrenu na 2:1, da bi u finišu utakmice u roku od 60 sekundi primili gol za 2:2 i dali za veliki trijumf kojih će ih bar do sutra ostaviti na prvom mestu.

Braunšvajg se mučio mnogo više nego obično pred svojim navijačima protiv Arminije, ekipe koja od aprila ne zna pobedu na strani, ali je uspeo da slavi zahvaljujući svom najboljem strelcu Dominiku Kumbeli. Iskusni golgeter postigao je dva gola u 56. i 76. minutu i tako došao do cifre od 11 pogodaka ove jeseni.

Gostima iz Bilefelda prednost je doneo Folgzamer već u 4. minutu susreta. Da domaći na odmor ne odu s minusom od jednog gola pobrinuo se Niman, a pomenuti Kumbeladoneo je preokret početkom drugog dela. Očekivalo se da će Ajntraht posle drugog gola postići i treći i lako privesti meč kraju, međutim, jedna greška golmana Jasmina Fejzića i loše boksovanje lopte zakomplikovali su situaciju. Klos je poravnao na 2:2, probudivši nadu kod gostujućih navijača da će njihovi mezimci odneti kući bod sa teškog gostovanja, ali čim su krenuli sa centra domaći su preko junaka Kumbele stigli do konačnih 3:2.

Ajntraht (33) ponovo ima bod više od drugoplasiranog Štutgarta. Slede Hanover i Hajdenhajm sa po 28...

Posle 12 sušnih kola pobedu je dana konačno ostvario Sank Pauli i živnuo malo u borbi za opstanak. Gudari su pomalo neočekivano "poharali" Grojter na njegovom terenu - 2:0.