Чемпионшип: ''Овнови'' изболи ''Шумаре'', Стојке немоћан!

Дерби убедљив против очајне одбране Нотингем Фореста - 3:0 (1:0).

Фудбал 12.12.2016 | 11:30
Искусни Стив Мекларен је дефинитивно унео промене у игру Дербија који се поново усправио и гази ка Премијер лиги макар и преко плеј-офа. Шесту узастопну победу Овнови су забелержили на свом Прајд Парку где је данас настрадао немоћни Владимир Стојковић са својим Нотингем Форестом - 3:0 (1:0).

Ништа није могао српски репрезентативац, поново је платио данак чињеници да има очајну одбрану поред себе, а кола су кренула низбрдо већ у 30. минуту када је Никлас Бендтнераутоголом донео предност домаћину. Био је то увод у потпуни распад Шумара, а после полувремена син легендарног Томас Инс је провозао дефанзивце Нотингема и маестрално повећао на 2:0.

Тачку на овај меч ставио симаптични Вил Хјуз након што је у 64. минуту покупио отпадак после сјајне одбране Стојковића. Овом победом Дерби се пробио на пето место са којег је истиснуо Лидс, док су Шумари поразом прекинули низ од три узастопне победе.