Фудбалери Боке Јуниорс победили су Ривер Плејт у гостима са 4:2, у 240. Суперкласику и дуелу 13. кола аргентинске Примере.

Фудбал 12.12.2016 | 11:00
Гости су до велике победе стигли преокретом у другом полувремену, а херој победе је легендарни Карлос Тевес који је постигао други и трећи гол Боке.

Боу је на асистенцију Тевеса донео предност Боки у 14. минуту, али је Ривер водио на полувремену головима Дриусија и аларија. Ипак, у наставку се све променило.

Тевес је изједначио у 62. минуту искористивши смушеност одбране Ривера, а онда је бивши нападач Јувентуса, Ситија и Јунајтеда фантастичним голом у 81. минуту донео 3:2.

Сачекао је лопту на ивици казненог простора и из прве је послао дијагоналу у рашље гола домаћина. До краја меча у 94. минуту победу је оверио Сентурион.

Бока се овом победом попела на прво место на табели са 28 бодова, док је Ривер 10. са девет бодова мање.