Fudbaleri Boke Juniors pobedili su River Plejt u gostima sa 4:2, u 240. Superklasiku i duelu 13. kola argentinske Primere.

Fudbal 12.12.2016 | 11:00
Gosti su do velike pobede stigli preokretom u drugom poluvremenu, a heroj pobede je legendarni Karlos Teves koji je postigao drugi i treći gol Boke.

Bou je na asistenciju Tevesa doneo prednost Boki u 14. minutu, ali je River vodio na poluvremenu golovima Driusija i alarija. Ipak, u nastavku se sve promenilo.

Teves je izjednačio u 62. minutu iskoristivši smušenost odbrane Rivera, a onda je bivši napadač Juventusa, Sitija i Junajteda fantastičnim golom u 81. minutu doneo 3:2.

Sačekao je loptu na ivici kaznenog prostora i iz prve je poslao dijagonalu u rašlje gola domaćina. Do kraja meča u 94. minutu pobedu je overio Senturion.

Boka se ovom pobedom popela na prvo mesto na tabeli sa 28 bodova, dok je River 10. sa devet bodova manje.