ШПА: Севиља ''одувала'' Селту у гостима! Минималац Бетиса, сјајни Еспањол!

Висенте Ибора, капитенски! Фантастична партија Висентеа Иборе, капитена Севиље, у победи над Селтом. Реми Алавеса, Пантић резерва, Катаи на трибинама! Фудбалери Еибара и Алавеса ремизирали су без голова у недељном матинеу 15. кола шпанске Ла лиге. Фудбалери Бетиса победили су на свом терену Атлетик Билбао са 1:0.

Фудбал 12.12.2016 | 10:00
У претходној сезони фудбалери Севиље нису забележили ни једну победу у гостима, а ове имају већ три.

Андалужани су гостовали у Галицији, против Селте, а сва три поготка, за победу Севиље, постигнута су у другом полувремену, и дао их је исти човек - Висенте Ибора.

Капитен Севиље је ушао на почетку другом полувремена уместо Николаса Парехе и бриљантном партијом донео победу свом тиму. Постигао је хет-трик, који је комплетиран у надокнади времена у којој је прецизан био са "беле тачке".

Пре тога је погађао у 51. и 84. минуту.

Овом победом Севиља је задржала корак за другопласираном Барселоном (31), од које има бод мање.

Реми Алавеса, Пантић резерва, Катаи на трибинама! Фудбалери Еибара и Алавеса ремизирали су без голова у недељном матинеу 15. кола шпанске Ла лиге.

У редовима гостујуће екипе није било Срба, Александар Пантић је остао на клупи за резерве, док Александар Катаи није био у протоколу.

Није било превише узбуђења у Еибару, домаћин је имао нешто више од игре, али се у завршници нису прославили Рубен Пења, Педро Леон и Адријан.

С друге стране, Алавес је запретио свега два пута, оба пута у првом полувремену, али су безуспешни били покушаји Мануа Гарсије и Зухаира Федала.

Еибар је и даље у конкуренцији за пласман у Европу, заостаје свега три бода за позицијом која води у Лигу Европе.

С друге стране, Алавес је у средини табеле, али на свега шест бодова од зоне испадања.

У следећем колу Еибар гостује Леганесу, док Алавес чека Бетис.

Фудбалери Бетиса победили су на свом терену Атлетик Билбао са 1:0, у 15. колу шпанске Примере.

Победнички гол постигао је Рубен Кастро у 18. минуту. Бетис је сада 14, са 18 бодова, док је Атлетик седми, са 23 бода. Тим из Билбаа могао је победом да се попне на пето место, али није успео.

Претходно је Еспањол победио Спортинг са 2:1 на свом терену.

Екипа из Барселоне је тако наставила сјајну серију утакмица пошто је ово био њихов девети узастопни меч без пораза, а екипа је дошла до треће победе у последња четири меча.

Све то донело је Еспањолу девето место на табели са 22 бода, само бод мање од места које води у Европу. У дуелу са Хихоном сва три гола виђена су у другом полувремену. Каиседо је после асистенције Санчеса погодио за 1:0 у 54. минуту, а дилему је отклонио Баптистао у 90. минуту.

Два минута касније Дује Чоп поставио је коначан резултат. Екипа из Хихона је 18. на табели са 12 бодова.