ŠPA: Sevilja ''oduvala'' Seltu u gostima! Minimalac Betisa, sjajni Espanjol!

Visente Ibora, kapitenski! Fantastična partija Visentea Ibore, kapitena Sevilje, u pobedi nad Seltom. Remi Alavesa, Pantić rezerva, Katai na tribinama! Fudbaleri Eibara i Alavesa remizirali su bez golova u nedeljnom matineu 15. kola španske La lige. Fudbaleri Betisa pobedili su na svom terenu Atletik Bilbao sa 1:0.

Fudbal 12.12.2016 | 10:00
U prethodnoj sezoni fudbaleri Sevilje nisu zabeležili ni jednu pobedu u gostima, a ove imaju već tri.

Andalužani su gostovali u Galiciji, protiv Selte, a sva tri pogotka, za pobedu Sevilje, postignuta su u drugom poluvremenu, i dao ih je isti čovek - Visente Ibora.

Kapiten Sevilje je ušao na početku drugom poluvremena umesto Nikolasa Parehe i briljantnom partijom doneo pobedu svom timu. Postigao je het-trik, koji je kompletiran u nadoknadi vremena u kojoj je precizan bio sa "bele tačke".

Pre toga je pogađao u 51. i 84. minutu.

Ovom pobedom Sevilja je zadržala korak za drugoplasiranom Barselonom (31), od koje ima bod manje.

Remi Alavesa, Pantić rezerva, Katai na tribinama! Fudbaleri Eibara i Alavesa remizirali su bez golova u nedeljnom matineu 15. kola španske La lige.

U redovima gostujuće ekipe nije bilo Srba, Aleksandar Pantić je ostao na klupi za rezerve, dok Aleksandar Katai nije bio u protokolu.

Nije bilo previše uzbuđenja u Eibaru, domaćin je imao nešto više od igre, ali se u završnici nisu proslavili Ruben Penja, Pedro Leon i Adrijan.

S druge strane, Alaves je zapretio svega dva puta, oba puta u prvom poluvremenu, ali su bezuspešni bili pokušaji Manua Garsije i Zuhaira Fedala.

Eibar je i dalje u konkurenciji za plasman u Evropu, zaostaje svega tri boda za pozicijom koja vodi u Ligu Evrope.

S druge strane, Alaves je u sredini tabele, ali na svega šest bodova od zone ispadanja.

U sledećem kolu Eibar gostuje Leganesu, dok Alaves čeka Betis.

Fudbaleri Betisa pobedili su na svom terenu Atletik Bilbao sa 1:0, u 15. kolu španske Primere.

Pobednički gol postigao je Ruben Kastro u 18. minutu. Betis je sada 14, sa 18 bodova, dok je Atletik sedmi, sa 23 boda. Tim iz Bilbaa mogao je pobedom da se popne na peto mesto, ali nije uspeo.

Prethodno je Espanjol pobedio Sporting sa 2:1 na svom terenu.

Ekipa iz Barselone je tako nastavila sjajnu seriju utakmica pošto je ovo bio njihov deveti uzastopni meč bez poraza, a ekipa je došla do treće pobede u poslednja četiri meča.

Sve to donelo je Espanjolu deveto mesto na tabeli sa 22 boda, samo bod manje od mesta koje vodi u Evropu. U duelu sa Hihonom sva tri gola viđena su u drugom poluvremenu. Kaisedo je posle asistencije Sančesa pogodio za 1:0 u 54. minutu, a dilemu je otklonio Baptistao u 90. minutu.

Dva minuta kasnije Duje Čop postavio je konačan rezultat. Ekipa iz Hihona je 18. na tabeli sa 12 bodova.