ЕЛ: Олимпијакос и Басконија доминирали!

Кошаркаши Олимпијакоса, Панатинаикоса и Басконија остварили су убедљиве победе у последњим утакмицама 11. кола Евролиге.

Кошарка 09.12.2016 | 23:10
Анадолу Ефес најавио је да ће ово бити вече домаћина, што је наставио ПАО демолиравши Галатасарај са 85:58.

Највећи ривал Олимпијакос био је још убедљивији против Уникса са 88:56, док је Басконија фантастичном партијом против Дарушафаке заокружила коло – 73:52.

После 10 минута игре Панатинаикос је водио са седам 20:13, а како је меч одмицао, тако се и разлика повећавала, па је само неозбиљност Грка у нападу довела да не буде 30+. Међутим, и ово је сасвим довољно да се учврсти шеста позиција на табели са скором 6-5.

Чак петорица играча "зелених" имала су изједначен нападачки учинак – Калатес, Риверс и Габријел постигли су по 14, а Синглтон и Џејмс по 13.

Код гостију је најефикаснији био Блејк Шилб са 15 поена, Владимир Мицов постигао је шест.

Олимпијакос има победу више и пораз мање од екипе Ћавија Пасквала, а сусрет са Униксом био је готов већ на полувремену. ’Црвено-бели’ су тада стекли залиху од 15 поена коју су само повећавали до краја.

Ерик Грин и Мет Лоџески постигли су по 15 поена, првоспоменути је имао 5 скокова, један мање од другог. Јоргос Принтезис зауставио се на 11 поена, док је Василис Спанулис постигао 10, уз 4 асистенције.

Код гостију из Казања играо је само Кит Ленгфорд – Американац је убацио 25 поена и имао 3 ухваћене лопте, а колико је Уникс био лош показује и податак да је следећи најефикаснији био Латавијус Вилијамс са само 9 поена.

Уникс је претрпео осми неуспех у Евролиги и дели последње место са Галатасарајем, који такође има 3-8.

Између два грчка гиганта на табели убацила се Басконија, која је потпуно размонтирала Дарушафаку у последњој утакмици. Да Џејмс Андерсон није погодио неке тројке на крају, разлика би била много већа од ових +21.

Баш као и у претходна два дуела, и овај је решен после 20 минута, највише захваљујући фантастичној одбрани Шпанаца, који су примили само 19 поена у првом полувремену, па је друго било формалност.

Војтману је фалио скок за дабл-дабл (10 поена и 9 скокова), најефикаснији је био Шејн Ларкин са 14 поена и 5 асистенција, а пратили су га Родриг Бобуа са 12 и Торнике Шенгелија са 11 поена.

Баш захваљујући споменутим тројкама Андерсон је био најбољи у турској екипи са 11 поена и он је једини имао двоцифрен учинак.