EL: Olimpijakos i Baskonija dominirali!

Košarkaši Olimpijakosa, Panatinaikosa i Baskonija ostvarili su ubedljive pobede u poslednjim utakmicama 11. kola Evrolige.

Košarka 09.12.2016 | 23:10
Anadolu Efes najavio je da će ovo biti veče domaćina, što je nastavio PAO demoliravši Galatasaraj sa 85:58.

Najveći rival Olimpijakos bio je još ubedljiviji protiv Uniksa sa 88:56, dok je Baskonija fantastičnom partijom protiv Darušafake zaokružila kolo – 73:52.

Posle 10 minuta igre Panatinaikos je vodio sa sedam 20:13, a kako je meč odmicao, tako se i razlika povećavala, pa je samo neozbiljnost Grka u napadu dovela da ne bude 30+. Međutim, i ovo je sasvim dovoljno da se učvrsti šesta pozicija na tabeli sa skorom 6-5.

Čak petorica igrača "zelenih" imala su izjednačen napadački učinak – Kalates, Rivers i Gabrijel postigli su po 14, a Singlton i Džejms po 13.

Kod gostiju je najefikasniji bio Blejk Šilb sa 15 poena, Vladimir Micov postigao je šest.

Olimpijakos ima pobedu više i poraz manje od ekipe Ćavija Paskvala, a susret sa Uniksom bio je gotov već na poluvremenu. ’Crveno-beli’ su tada stekli zalihu od 15 poena koju su samo povećavali do kraja.

Erik Grin i Met Lodžeski postigli su po 15 poena, prvospomenuti je imao 5 skokova, jedan manje od drugog. Jorgos Printezis zaustavio se na 11 poena, dok je Vasilis Spanulis postigao 10, uz 4 asistencije.

Kod gostiju iz Kazanja igrao je samo Kit Lengford – Amerikanac je ubacio 25 poena i imao 3 uhvaćene lopte, a koliko je Uniks bio loš pokazuje i podatak da je sledeći najefikasniji bio Latavijus Vilijams sa samo 9 poena.

Uniks je pretrpeo osmi neuspeh u Evroligi i deli poslednje mesto sa Galatasarajem, koji takođe ima 3-8.

Između dva grčka giganta na tabeli ubacila se Baskonija, koja je potpuno razmontirala Darušafaku u poslednjoj utakmici. Da Džejms Anderson nije pogodio neke trojke na kraju, razlika bi bila mnogo veća od ovih +21.

Baš kao i u prethodna dva duela, i ovaj je rešen posle 20 minuta, najviše zahvaljujući fantastičnoj odbrani Španaca, koji su primili samo 19 poena u prvom poluvremenu, pa je drugo bilo formalnost.

Vojtmanu je falio skok za dabl-dabl (10 poena i 9 skokova), najefikasniji je bio Šejn Larkin sa 14 poena i 5 asistencija, a pratili su ga Rodrig Bobua sa 12 i Tornike Šengelija sa 11 poena.

Baš zahvaljujući spomenutim trojkama Anderson je bio najbolji u turskoj ekipi sa 11 poena i on je jedini imao dvocifren učinak.