Видео - НБА: Јокић у дабл-дабл ритму, Нуркић 13п, Бјелица одржава просјек!

Никола Јокић забележио је нови дабл-дабл у дресу Денвера, док је Немања Бјелица одиграо нови солидан меч за Минесоту.

Кошарка 09.12.2016 | 12:45
Јока је у поразу Нагетса од Визардса у Вашингтону 92:85 био најефикаснији појединац своје екипе, забележивши 17 поена (6/10 за два), 11 скокова и по блокаду и асистенцију, за 27 минута на паркету.

С друге стране, Бели је за 13 минута у игри уписао девет поена (1/1 за два, 2/4 за три), три ухваћене лопте и једну украдену, али су и Тимбервулвси доживели нови пораз у сезони, овога пута од Репторса у Торонту – 124:110.

Јокића је најбоље пратио Данило Галинари са 14 поена и четири скока, Јусуф Нуркић додао је 13 и седам ухваћених лопти, док су двоцифрени били још Вил Бартон са 11, односно Џамир Нелсон са 10 поена.

Код домаћина се највише истакао Бредли Бил са 26 поена, пет асистенција и три скока, Маркиф Морис и Џон Вол убацили су по 15, али је плеј Визардса имао и седам ухваћених лопти, пет асистенција и три украдене.

Торонто је без већих проблема дошао до новог тријумфа, иако су гости у Канади после десет минута игре имали двоцифрену предност, али је домаћин до одласка на одмор повратио егал, а победу оверио у последњој деоници.

Репторсе је предводио три Дерозан-Лаури-Валанчунас убацивши комбиновано 72 поена.

Најефикаснији био је Демар са 27 поена (6/19 за два, 1/1 за три), осам скокова и пет асистенција, Кајл је додао два поена мање, уз 11 додавања за погодак и две ухваћене лопте, док је Јонас постигао 20 поена и имао десет скокова.

У пораженом саставу, најрасположенији је био Зек Лавин са 29 поена (9/12 за два, 3/8 за три), уз шест асистенција, а Ендру Вигинс постигао је два мање и шест скокова. Карл-Ентони Таунс уписао је 17 поена и 11 ухваћених лопти, а Горги Ђенг десет поена.