Video - NBA: Jokić u dabl-dabl ritmu, Nurkić 13p, Bjelica održava prosjek!

Nikola Jokić zabeležio je novi dabl-dabl u dresu Denvera, dok je Nemanja Bjelica odigrao novi solidan meč za Minesotu.

Košarka 09.12.2016 | 12:45
Joka je u porazu Nagetsa od Vizardsa u Vašingtonu 92:85 bio najefikasniji pojedinac svoje ekipe, zabeleživši 17 poena (6/10 za dva), 11 skokova i po blokadu i asistenciju, za 27 minuta na parketu.

S druge strane, Beli je za 13 minuta u igri upisao devet poena (1/1 za dva, 2/4 za tri), tri uhvaćene lopte i jednu ukradenu, ali su i Timbervulvsi doživeli novi poraz u sezoni, ovoga puta od Reptorsa u Torontu – 124:110.

Jokića je najbolje pratio Danilo Galinari sa 14 poena i četiri skoka, Jusuf Nurkić dodao je 13 i sedam uhvaćenih lopti, dok su dvocifreni bili još Vil Barton sa 11, odnosno Džamir Nelson sa 10 poena.

Kod domaćina se najviše istakao Bredli Bil sa 26 poena, pet asistencija i tri skoka, Markif Moris i Džon Vol ubacili su po 15, ali je plej Vizardsa imao i sedam uhvaćenih lopti, pet asistencija i tri ukradene.

Toronto je bez većih problema došao do novog trijumfa, iako su gosti u Kanadi posle deset minuta igre imali dvocifrenu prednost, ali je domaćin do odlaska na odmor povratio egal, a pobedu overio u poslednjoj deonici.

Reptorse je predvodio tri Derozan-Lauri-Valančunas ubacivši kombinovano 72 poena.

Najefikasniji bio je Demar sa 27 poena (6/19 za dva, 1/1 za tri), osam skokova i pet asistencija, Kajl je dodao dva poena manje, uz 11 dodavanja za pogodak i dve uhvaćene lopte, dok je Jonas postigao 20 poena i imao deset skokova.

U poraženom sastavu, najraspoloženiji je bio Zek Lavin sa 29 poena (9/12 za dva, 3/8 za tri), uz šest asistencija, a Endru Vigins postigao je dva manje i šest skokova. Karl-Entoni Tauns upisao je 17 poena i 11 uhvaćenih lopti, a Gorgi Đeng deset poena.