ШПА: Депор прекинуо црни низ у стилу!

Као у доба славне Ла Коруње! Депор олупао Сосиједад, Андоне „обукао маску“ Макаја и Тристана! Румун дао два гола, клуб из Галиције спаковао пет комада и прекинуо низ Баскијаца.

Фудбал 05.12.2016 | 23:10
Бајка у којој је Реал Сосиједад живео у последњих месец и по дана је готова и то на крајње суров начин. Баскијце је из сна у сурову реалност вратио Депортиво из Ла Коруње, који је вечерас подсетио на оне дане славе када су дрес клуба из Галиције носилиДијего Тристан, Рој Макај и слични. Они одавно не „терају лопту“, Депор већ деценију и кусур није у врху Примере, али је вечерас ипак до ногу потукао Сосиједад са 5:1 у последњем мечу 14. кола поменутог такмичења.

До дуела на стадиону Ријазор, екипа из Сан Себастијана везала је шест мечева без пораза, а у том периоду забележила је чак пет победа и само један реми. Али, вечерас је домаћин из Ла Коруње био силно мотивисан да упише први тријумф од 15. октобра.

А изгледа да је највећу мотивацију имао румунски нападач Флорин Андоне који је летос дошао у Депортиво. Против Сосиједада је постигао два гола, у 42. и 77. минуту, а гледаоци су га поздравили овацијама када је 10 минута пре краја изашао са терена како би уступио место Хоселуу.

Иначе, цела екипа Депортива одиграла је одличну утакмицу, а Сосиједад није делова ни налик екипи која је прошле недеје сабила Барселону у мишију рупу и само захваљујући судијским грешкама остала без скалпа против каталонског великана.

На Ријазору баскијски фудбалери нису имали никакве шансе, а већ после првог полувремена Депортиво је имао три гола предности. Сиднеј је у 13. минуту начео Сосиједад, а када је у 29. минуту Иниго Мартинез дао аутогол, било је јасно у ком смеру иде меч.

Четврти погодак за Депортиво дао је холандски интернационалац Рајан Бабел који је у 64. минуту прво промашио пенал, али је добро реаговао на одбијену лопту. Једини гол за Сосиједад постигао је Јури Берћиће у 57. минуту.

Реал Сосиједад је шести на табели Примере са 23 бода, док је Депориво, после тек треће победе у шампионату, на 16. месту са 13 бодова.