ŠPA: Depor prekinuo crni niz u stilu!

Kao u doba slavne La Korunje! Depor olupao Sosijedad, Andone „obukao masku“ Makaja i Tristana! Rumun dao dva gola, klub iz Galicije spakovao pet komada i prekinuo niz Baskijaca.

Fudbal 05.12.2016 | 23:10
Bajka u kojoj je Real Sosijedad živeo u poslednjih mesec i po dana je gotova i to na krajnje surov način. Baskijce je iz sna u surovu realnost vratio Deportivo iz La Korunje, koji je večeras podsetio na one dane slave kada su dres kluba iz Galicije nosiliDijego Tristan, Roj Makaj i slični. Oni odavno ne „teraju loptu“, Depor već deceniju i kusur nije u vrhu Primere, ali je večeras ipak do nogu potukao Sosijedad sa 5:1 u poslednjem meču 14. kola pomenutog takmičenja.

Do duela na stadionu Rijazor, ekipa iz San Sebastijana vezala je šest mečeva bez poraza, a u tom periodu zabeležila je čak pet pobeda i samo jedan remi. Ali, večeras je domaćin iz La Korunje bio silno motivisan da upiše prvi trijumf od 15. oktobra.

A izgleda da je najveću motivaciju imao rumunski napadač Florin Andone koji je letos došao u Deportivo. Protiv Sosijedada je postigao dva gola, u 42. i 77. minutu, a gledaoci su ga pozdravili ovacijama kada je 10 minuta pre kraja izašao sa terena kako bi ustupio mesto Hoseluu.

Inače, cela ekipa Deportiva odigrala je odličnu utakmicu, a Sosijedad nije delova ni nalik ekipi koja je prošle nedeje sabila Barselonu u mišiju rupu i samo zahvaljujući sudijskim greškama ostala bez skalpa protiv katalonskog velikana.

Na Rijazoru baskijski fudbaleri nisu imali nikakve šanse, a već posle prvog poluvremena Deportivo je imao tri gola prednosti. Sidnej je u 13. minutu načeo Sosijedad, a kada je u 29. minutu Inigo Martinez dao autogol, bilo je jasno u kom smeru ide meč.

Četvrti pogodak za Deportivo dao je holandski internacionalac Rajan Babel koji je u 64. minutu prvo promašio penal, ali je dobro reagovao na odbijenu loptu. Jedini gol za Sosijedad postigao je Juri Berćiće u 57. minutu.

Real Sosijedad je šesti na tabeli Primere sa 23 boda, dok je Deporivo, posle tek treće pobede u šampionatu, na 16. mestu sa 13 bodova.