ИТА: Нинковић у стативу, Лазовић са 30 метара - Магарци се провукли!

Ђенова иако боља стигла само до бода на Бентегодију.

Фудбал 05.12.2016 | 21:30
Српски тандем у дресу Ђенове Лазовић - Нинковић пружио је још једну добру партију, али на њихову жалост Грифони нису успели да "оплемене" ону тројку из прошлог кола против Јувентуса, па су одиграли само 0:0 на гостовању Кјеву.

Оскокољени тим тријумфом над Старом дамом изабраници хрватског стручњака Ивана Јурића надиграли су домаћина на Бентегодију, а опет, Летећи магарци били су ближи победи. Они су у 37. минуту промашили пенал, тачније, учинио је то Валтер Бирса који тако није искористио поклон на тацни од свог саиграча Роберта Инглезеа. нападача Кјева у шеснаестерцу Матије Перина срушио је Фјамоци.

Многи ће рећи да је у питању била доста дискутабилна ситуација, али судија Русо одмах је показао на белу тачку...

Ђенова је најближа вођству била средином другог полувремена. У 70. минуту опасниДарко Лазовић гађао је са око 30 метара и натерао голмана Кјева да се истегне колико је дугачак. Једино је тако Сорентино могао да спасе своју мрежу. Само два минута касније Сорентино је већ био савладан после лепог шута Николе Нинковића са дессне стране искоса, међутим, лопта је погодила стативу.

Нинковић је у игру ушао у 56. минуту уместо Пандева и видно освежио леву страну напада Ђенове. С друге стране свих 90 минута дејствовао је Лазовић и био највећа опасност по одбрану и гол Кјева.

Недостајао му је само гол да крунише заиста јако добру партију...