ITA: Ninković u stativu, Lazović sa 30 metara - Magarci se provukli!

Đenova iako bolja stigla samo do boda na Bentegodiju.

Fudbal 05.12.2016 | 21:30
Srpski tandem u dresu Đenove Lazović - Ninković pružio je još jednu dobru partiju, ali na njihovu žalost Grifoni nisu uspeli da "oplemene" onu trojku iz prošlog kola protiv Juventusa, pa su odigrali samo 0:0 na gostovanju Kjevu.

Oskokoljeni tim trijumfom nad Starom damom izabranici hrvatskog stručnjaka Ivana Jurića nadigrali su domaćina na Bentegodiju, a opet, Leteći magarci bili su bliži pobedi. Oni su u 37. minutu promašili penal, tačnije, učinio je to Valter Birsa koji tako nije iskoristio poklon na tacni od svog saigrača Roberta Inglezea. napadača Kjeva u šesnaestercu Matije Perina srušio je Fjamoci.

Mnogi će reći da je u pitanju bila dosta diskutabilna situacija, ali sudija Ruso odmah je pokazao na belu tačku...

Đenova je najbliža vođstvu bila sredinom drugog poluvremena. U 70. minutu opasniDarko Lazović gađao je sa oko 30 metara i naterao golmana Kjeva da se istegne koliko je dugačak. Jedino je tako Sorentino mogao da spase svoju mrežu. Samo dva minuta kasnije Sorentino je već bio savladan posle lepog šuta Nikole Ninkovića sa dessne strane iskosa, međutim, lopta je pogodila stativu.

Ninković je u igru ušao u 56. minutu umesto Pandeva i vidno osvežio levu stranu napada Đenove. S druge strane svih 90 minuta dejstvovao je Lazović i bio najveća opasnost po odbranu i gol Kjeva.

Nedostajao mu je samo gol da kruniše zaista jako dobru partiju...