ПЛ БиХ: Широки Бријег је на корак до Лиге за првака!

У посљедњем мечу Премијер лиге БиХ за 2016. годину, Широки Бријег на "Пецари" савладао Младост из Добој-Какња 2:1 (2:1).

Фудбал 05.12.2016 | 10:30
Утакмицом Широки Бријег - Младост спуштена је завјеса на јесењи дио првенства у Премијер лиги БиХ.

Широкобријежани су на "Пецари" уписали тријумф резултатом 2:1, иако су гости из Добој-Какња први затресли противничку мрежу.

Десило се то у 14. минуту, када је Синан Рамовић избјегао офсајд замку и погодио за славље гостију.

Ипак, већ до одласка на одмор, домаћи су стигли и престигли предност Младости. Само четири минута касније Лука Менало изједначио је на 1:1, а коначних 2:1 поставио је најбољи стријелац у историји бх. елите, Вагнер Сантос Лаго у 35. минуту. Био је то његов 120. погодак у првенству БиХ.

Широкобријежани су овим тријумфом дошли на корак од Лиге за првака. У преостала четири кола регуларног дијела првенства покушаће да надокнаде заостатак за Слободом, који износи три бода.