PL BiH: Široki Brijeg je na korak do Lige za prvaka!

U posljednjem meču Premijer lige BiH za 2016. godinu, Široki Brijeg na "Pecari" savladao Mladost iz Doboj-Kaknja 2:1 (2:1).

Fudbal 05.12.2016 | 10:30
Utakmicom Široki Brijeg - Mladost spuštena je zavjesa na jesenji dio prvenstva u Premijer ligi BiH.

Širokobriježani su na "Pecari" upisali trijumf rezultatom 2:1, iako su gosti iz Doboj-Kaknja prvi zatresli protivničku mrežu.

Desilo se to u 14. minutu, kada je Sinan Ramović izbjegao ofsajd zamku i pogodio za slavlje gostiju.

Ipak, već do odlaska na odmor, domaći su stigli i prestigli prednost Mladosti. Samo četiri minuta kasnije Luka Menalo izjednačio je na 1:1, a konačnih 2:1 postavio je najbolji strijelac u istoriji bh. elite, Vagner Santos Lago u 35. minutu. Bio je to njegov 120. pogodak u prvenstvu BiH.

Širokobriježani su ovim trijumfom došli na korak od Lige za prvaka. U preostala četiri kola regularnog dijela prvenstva pokušaće da nadoknade zaostatak za Slobodom, koji iznosi tri boda.