Чемпионшип: Јокан страшни и сурови Фулам, кикс Брајтона оставио Њукасл на врху!

Пет голова дао Фулам, а толико пута је противничку мрежу овом колу Чемпионшипа затресао и Норич.

Фудбал 04.12.2016 | 10:15
Екипа Фулама никако да ове сезоне устали форму у Чемпионшипу. Корак напред, па два назад. Ипак, данас су изабраници Славише Јокановића реаговали на прави начин и на свом терену прегазили Рединг са 5:0 у утакмици 19. кола енглеског Чемпионшипа.

То је Фуламу била тек друга победа на стадиону Крејвен Котиџ у последњих 11 утакмица и очигледно је да екипа игра под одређеним оптерећењем када је домаћин. Ни данас није баш све деловало идеално у игри Фулама у првом полувремену, али је домаћин ипак успео некако да поведе. И то захваљујући аутоголу дефанзивца Рединга Криса Гантера у 15. минуту.

У наставку утакмице је Фулам ипак почео да игра онако како од њега очекују навијачи. Крис Мартин је у 49. минуту дуплирао предност, а онда је Данијел Вилијамс зарадио црвени картон и Рединг је остао са играчем мање на терену. Од тог момента једина дилема била је са колико разлике ће Фулам на крају да слави. Стрелац трећег поготка за Фулам био јеСоне Алуко у 68. минуту, а три минута касније на 4:0 повисио је Стефан Јохансен. Коначан резултат поставио је другим голом на мечу, Мартин у 90. минуту. Иначе, ово је Фуламу била трећа узастопна победа над Редингом на Крејвен Котиџу.

Екипа Брајтона није успела да искористи јучерашњи кикс лидера Њукасла и преузме прво место на табели, јер је данас у гостима одиграла без голова против Кардиф Ситија. За навијаче Брајтона као својеврсна утеха остаје чињеница да је њихова екипа уписала и 13. узастопну утакмицу у Чемпионшипу без пораза. Имала је и у Кардифу већи посед лопте и број шутева ка противничком голу, али се мреже нису затресле. На крају се и нервоза увукла међу играче Брајтона, па је у другом минуту судијске надокнде црвени картон зарадио Гаетан Бонг.

Сјајну партију пружио је још један бивши премијерлигаш, Норич Сити који је на свом стадиону преслишао Брентфорд са 5:0. Тако су домаћи прекинули коначно низ од пет првенствених пораза. Двоструки стрелац био је Нелсон Оливеира, а по један погодак постигли су Грејем Доранс, Роберт Брејди и Алекс Причард.

Од екипа које се боре за пласман у Премијер лигу, још је победио и Шефилд Венсдеј и то код куће против Престон са 2:1. А и ту смо видели два црвена картона. Утакмицу је обележио Фернандо Форестијери који је у деветом минуту довео Шефилд у вођство, а затим је у 65. минуту добио црвени картон. Стивен Флечер је у 79. минуту дуплирао вођство, а Ејон Дојл је осам минута пре краја утакмице смањио и уплашио навијаче Сова. Ипак, остало је 2:1 на семафору, али су гости меч завршили са деветорицом играча, без Дојла и Џермејна Бекфорда.

У послендњој утакмици 19. кола Лидс је на Еланд Роуду пред  савладао Астон Вилу  32.648 гледалаца и пробио се на четврто место. Голове за екипу Герија Монка постигли су Руфи и Вуд.