Čempionšip: Jokan strašni i surovi Fulam, kiks Brajtona ostavio Njukasl na vrhu!

Pet golova dao Fulam, a toliko puta je protivničku mrežu ovom kolu Čempionšipa zatresao i Norič.

Fudbal 04.12.2016 | 10:15
Ekipa Fulama nikako da ove sezone ustali formu u Čempionšipu. Korak napred, pa dva nazad. Ipak, danas su izabranici Slaviše Jokanovića reagovali na pravi način i na svom terenu pregazili Reding sa 5:0 u utakmici 19. kola engleskog Čempionšipa.

To je Fulamu bila tek druga pobeda na stadionu Krejven Kotidž u poslednjih 11 utakmica i očigledno je da ekipa igra pod određenim opterećenjem kada je domaćin. Ni danas nije baš sve delovalo idealno u igri Fulama u prvom poluvremenu, ali je domaćin ipak uspeo nekako da povede. I to zahvaljujući autogolu defanzivca Redinga Krisa Gantera u 15. minutu.

U nastavku utakmice je Fulam ipak počeo da igra onako kako od njega očekuju navijači. Kris Martin je u 49. minutu duplirao prednost, a onda je Danijel Vilijams zaradio crveni karton i Reding je ostao sa igračem manje na terenu. Od tog momenta jedina dilema bila je sa koliko razlike će Fulam na kraju da slavi. Strelac trećeg pogotka za Fulam bio jeSone Aluko u 68. minutu, a tri minuta kasnije na 4:0 povisio je Stefan Johansen. Konačan rezultat postavio je drugim golom na meču, Martin u 90. minutu. Inače, ovo je Fulamu bila treća uzastopna pobeda nad Redingom na Krejven Kotidžu.

Ekipa Brajtona nije uspela da iskoristi jučerašnji kiks lidera Njukasla i preuzme prvo mesto na tabeli, jer je danas u gostima odigrala bez golova protiv Kardif Sitija. Za navijače Brajtona kao svojevrsna uteha ostaje činjenica da je njihova ekipa upisala i 13. uzastopnu utakmicu u Čempionšipu bez poraza. Imala je i u Kardifu veći posed lopte i broj šuteva ka protivničkom golu, ali se mreže nisu zatresle. Na kraju se i nervoza uvukla među igrače Brajtona, pa je u drugom minutu sudijske nadoknde crveni karton zaradio Gaetan Bong.

Sjajnu partiju pružio je još jedan bivši premijerligaš, Norič Siti koji je na svom stadionu preslišao Brentford sa 5:0. Tako su domaći prekinuli konačno niz od pet prvenstvenih poraza. Dvostruki strelac bio je Nelson Oliveira, a po jedan pogodak postigli su Grejem Dorans, Robert Brejdi i Aleks Pričard.

Od ekipa koje se bore za plasman u Premijer ligu, još je pobedio i Šefild Vensdej i to kod kuće protiv Preston sa 2:1. A i tu smo videli dva crvena kartona. Utakmicu je obeležio Fernando Forestijeri koji je u devetom minutu doveo Šefild u vođstvo, a zatim je u 65. minutu dobio crveni karton. Stiven Flečer je u 79. minutu duplirao vođstvo, a Ejon Dojl je osam minuta pre kraja utakmice smanjio i uplašio navijače Sova. Ipak, ostalo je 2:1 na semaforu, ali su gosti meč završili sa devetoricom igrača, bez Dojla i Džermejna Bekforda.

U poslendnjoj utakmici 19. kola Lids je na Eland Roudu pred  savladao Aston Vilu  32.648 gledalaca i probio se na četvrto mesto. Golove za ekipu Gerija Monka postigli su Rufi i Vud.