ФРА: Фењераш угасио Рен!

Последњепласирани тим у Француској Лоријан изненадио фаворита - 2:1 (1:1).

Фудбал 29.11.2016 | 21:30
Ванредно 15. коло француског шампионата почело је сензацијом за коју се побринуо фењераш Лоријан. Тим који до овог кола није знао за тријумф на осам везаних утакмица вечерас је на свом терену поразио Рен са 2:1.

Један од најбољих тимова ове сезоне пао је почетком другог полувремена када је Мађед Вари матирао голмана Костила и донео велико славље домаћину. Прерходно је у првом делу искусни Мишел Сијани донео предност домаћину коју је у 32. минуту поравнао Сио на другој страни.

Овом победом Лоријан се приближио Бастији, Нанту и Нансију на сва бода, што је знак да се не предаје док је Рен изгледа изгубио корак за водећом тројком која му бежи девет односно осам бодова

Тријумфу се вечерас радовао и Лил који је пред својом публиком убедљиво поразио Каен са 4:2. Овом победом Доге су стигле Каен на деоби 15. места (обоје имају по 14 бодова) па су најавиле много бољу сезону после очајног старта који су имале.

ЛИГА 1 – 15. КОЛО