FRA: Fenjeraš ugasio Ren!

Poslednjeplasirani tim u Francuskoj Lorijan iznenadio favorita - 2:1 (1:1).

Fudbal 29.11.2016 | 21:30
Vanredno 15. kolo francuskog šampionata počelo je senzacijom za koju se pobrinuo fenjeraš Lorijan. Tim koji do ovog kola nije znao za trijumf na osam vezanih utakmica večeras je na svom terenu porazio Ren sa 2:1.

Jedan od najboljih timova ove sezone pao je početkom drugog poluvremena kada je Mađed Vari matirao golmana Kostila i doneo veliko slavlje domaćinu. Prerhodno je u prvom delu iskusni Mišel Sijani doneo prednost domaćinu koju je u 32. minutu poravnao Sio na drugoj strani.

Ovom pobedom Lorijan se približio Bastiji, Nantu i Nansiju na sva boda, što je znak da se ne predaje dok je Ren izgleda izgubio korak za vodećom trojkom koja mu beži devet odnosno osam bodova

Trijumfu se večeras radovao i Lil koji je pred svojom publikom ubedljivo porazio Kaen sa 4:2. Ovom pobedom Doge su stigle Kaen na deobi 15. mesta (oboje imaju po 14 bodova) pa su najavile mnogo bolju sezonu posle očajnog starta koji su imale.

LIGA 1 – 15. KOLO