ПЛ: Арсенал сигуран против Борнмута! Јунајтеду и Вест Хем узео бод!

Фудбалери Арсенала савладали су Борнмут са 3:1 у утакмици 13. кола енглеске Премијер лиге. Јунајтед не побеђује код куће, Вест Хем узео бод! Фудбалери Манчестер јунајтеда и Вест Хема одиграли су нерешено 1:1.

Фудбал 28.11.2016 | 08:00
Арсенал није блистао против чврстих гостију, али је успео да постигне голове на време и оствари осми тријумф у сезони.

Домаћин је стигао до вођства из прве озбиљне прилике – Алексис Санчес је искористио велику грешку Кука и лагано погодио мрежу у 11. минуту.

Међутим, десетак минута касније гости су изједначили, највише захваљујући фаулу Нача Монреала. Леви бек ’Тобџија’ направио је пенал, а сигуран извођач био је Калум Вилсон.

Тим резултатом отишло се на одмор, а шпански дефанзивац искупио се за направљени једанаестерац у осмом минуту наставка. Са левог бока центрирао је на другу стативу где је био Тио Волкот, који ударцем главом поново доноси предност 'Тобџијама'.

Након вођства домаћина, Борнмут је имао неколико солидних прилика, али је Арсенал у финишу постигао гол и отклонио сумње око победе. Езил и Жиру су лепо комбиновали у контри, Немац је избацио Француза, овај вратио лопту у петерац где је Алексис неометан спровео у мрежу за коначних 3:1.

Овим тријумфом играчи Арсена Венгера учврстили су се на четвртој позицији са 28 бодова, два мање од Манчестер ситија и Ливерпула, док је Борнмут на 11. месту са 15 бодова.

Јунајтед не побеђује код куће, Вест Хем узео бод! Фудбалери Манчестер јунајтеда и Вест Хема одиграли су нерешено 1:1 у недељној утакмици 13. кола Премијер лиге.

Јунајтед је наставио са формом топло-хладно, остварио четврти узастопни реми на свом стадиону, док је Вест Хем дошао до бода након тешког пораза од Тотенхема.

То је био први пут још од 1990. године да је Јунајтед ремизирао на четири узастопна меча на ’Театру снова’.

Вест Хем је добро почео на гостовању против Јунајтеда, до предности је стигао већ у другом минуту поготком Диафре Сакоа, али је домаћин у 21. стигао до изједначења голом Златана Ибрахимовића.

Пол Погба је одлично пронашао Швеђанина, овај побегао одбрани и главом преварио голмана Рендолфа.

’Црвени ђаволи’ су средином првог дела игре остао без менаџера Жозеа Мориња крај терена, пошто је Португалац зарадио црвени картон након оштрог протеста код арбитара који нису досудили једанаестерац над Хуан Матом, већ су проценили да је симулирао.

Манчестер је и поред тога постепено успоставио контролу над утакмицом, али и поред тога није успео да дође до победоносног гола.

У наставку је виђена потпуна офанзива домаћина, било је неколико добрих прилика, пре него што је Флечер могао да утиша ’Олд Трафорд’, када је после сјајног продора Антонија имао добру прилику коју је спречио Давид Де Хеа.

Јунајтед после комплетног 13. кола заузима шесто место на табели Премијер лиге са 20 бодова, док је Вест Хем 16. са 12.

У другом сусрету вечери, Саутемптон је лако на свом терену дошао до минималног тријумфа над Евертоном, а једини гол постигао је Чарли Остин у првом минуту.

Саутемптону је ово први тријумф у Премијер лиги после четири утакмице без тријумфа, па сада зуазима 10. место са 17 бодова, док је Евертон седми са 19.