PL: Arsenal siguran protiv Bornmuta! Junajtedu i Vest Hem uzeo bod!

Fudbaleri Arsenala savladali su Bornmut sa 3:1 u utakmici 13. kola engleske Premijer lige. Junajted ne pobeđuje kod kuće, Vest Hem uzeo bod! Fudbaleri Mančester junajteda i Vest Hema odigrali su nerešeno 1:1.

Fudbal 28.11.2016 | 08:00
Arsenal nije blistao protiv čvrstih gostiju, ali je uspeo da postigne golove na vreme i ostvari osmi trijumf u sezoni.

Domaćin je stigao do vođstva iz prve ozbiljne prilike – Aleksis Sančes je iskoristio veliku grešku Kuka i lagano pogodio mrežu u 11. minutu.

Međutim, desetak minuta kasnije gosti su izjednačili, najviše zahvaljujući faulu Nača Monreala. Levi bek ’Tobdžija’ napravio je penal, a siguran izvođač bio je Kalum Vilson.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a španski defanzivac iskupio se za napravljeni jedanaesterac u osmom minutu nastavka. Sa levog boka centrirao je na drugu stativu gde je bio Tio Volkot, koji udarcem glavom ponovo donosi prednost 'Tobdžijama'.

Nakon vođstva domaćina, Bornmut je imao nekoliko solidnih prilika, ali je Arsenal u finišu postigao gol i otklonio sumnje oko pobede. Ezil i Žiru su lepo kombinovali u kontri, Nemac je izbacio Francuza, ovaj vratio loptu u peterac gde je Aleksis neometan sproveo u mrežu za konačnih 3:1.

Ovim trijumfom igrači Arsena Vengera učvrstili su se na četvrtoj poziciji sa 28 bodova, dva manje od Mančester sitija i Liverpula, dok je Bornmut na 11. mestu sa 15 bodova.

Junajted ne pobeđuje kod kuće, Vest Hem uzeo bod! Fudbaleri Mančester junajteda i Vest Hema odigrali su nerešeno 1:1 u nedeljnoj utakmici 13. kola Premijer lige.

Junajted je nastavio sa formom toplo-hladno, ostvario četvrti uzastopni remi na svom stadionu, dok je Vest Hem došao do boda nakon teškog poraza od Totenhema.

To je bio prvi put još od 1990. godine da je Junajted remizirao na četiri uzastopna meča na ’Teatru snova’.

Vest Hem je dobro počeo na gostovanju protiv Junajteda, do prednosti je stigao već u drugom minutu pogotkom Diafre Sakoa, ali je domaćin u 21. stigao do izjednačenja golom Zlatana Ibrahimovića.

Pol Pogba je odlično pronašao Šveđanina, ovaj pobegao odbrani i glavom prevario golmana Rendolfa.

’Crveni đavoli’ su sredinom prvog dela igre ostao bez menadžera Žozea Morinja kraj terena, pošto je Portugalac zaradio crveni karton nakon oštrog protesta kod arbitara koji nisu dosudili jedanaesterac nad Huan Matom, već su procenili da je simulirao.

Mančester je i pored toga postepeno uspostavio kontrolu nad utakmicom, ali i pored toga nije uspeo da dođe do pobedonosnog gola.

U nastavku je viđena potpuna ofanziva domaćina, bilo je nekoliko dobrih prilika, pre nego što je Flečer mogao da utiša ’Old Traford’, kada je posle sjajnog prodora Antonija imao dobru priliku koju je sprečio David De Hea.

Junajted posle kompletnog 13. kola zauzima šesto mesto na tabeli Premijer lige sa 20 bodova, dok je Vest Hem 16. sa 12.

U drugom susretu večeri, Sautempton je lako na svom terenu došao do minimalnog trijumfa nad Evertonom, a jedini gol postigao je Čarli Ostin u prvom minutu.

Sautemptonu je ovo prvi trijumf u Premijer ligi posle četiri utakmice bez trijumfa, pa sada zuazima 10. mesto sa 17 bodova, dok je Everton sedmi sa 19.