ШПА: Реал преживео потоп и Хихон! Севиља славила у дербију и опет прескочила Барсу!

Фудбалери Реал Мадрида остварили су десету победу у сезони, пошто су са 2:1 савладали Спортинг Хихон. Фудбалери Севиље победили су Валенсију у дербију којим је затворен суботњи програм 13. кола шпанске Примере.

Фудбал 26.11.2016 | 22:45
Реал је по изузетно тешком времену и јакој киши која је падала током читавог меча успео да победи, иако је стрепео у финишу.

После два гола Роналда са једне, и Кармоне са друге стране, Дује Чоп је у 79. минуту промашио пенал и ’Краљевски клуб’ се извукао.

Португалац је први погодак постигао са беле тачке у петом минуту, пошто је претходно досуђен пенал због сумњивог старта над Лукасом Васкесом. Нешто мање од 15 минута касније одлично је реаговао главом на центаршут Нача, пре него што је Кармона унео неизвесност.

Ипак, након промашаја Чопа било је јасно да ће бодови остати у престоници Шпаније.

Реалу је ово шеста узастопна победа у Примери и 20 утакмица од почетка сезоне без пораза. Клуб из Мадрида је први на табели са 33 бода, односно има седам бодова више од Барселоне која има меч мање.

Спортинг је, на другој страни, на 18. месту на табели са само девет освојених бодова.

Реал у наредном колу гостује Барселони, а Спортинг дочекује Осасуну.

Фудбалери Севиље победили су Валенсију у дербију којим је затворен суботњи програм 13. кола шпанске Примере.

Севиља је на ’Рамон Санчес Писхуану’ савладала Валенсију резултатом 2:1 и попела се на другу позицију на табели.

После изједначеног првог полувремена, Андалужани су стигли у вођство у 53. минуту – по десном боку пробио је Витоло, центрирао на другу стативу, лопту је закацио Гарај и преварио свог голмана.

Међутим, гости су ит тог тренутка заиграли агресивнији и стигли до изједначења десетак минута касније. Жоао Кансело лепо је проиграо Мунира, а овај рутински послао лопту поред Серхија Рика.

Ушло се у нешто мирнији период меча и чинило се да бисмо могли да видимо реми у Севиљи, али тако није мислио Пареха, који хвата одбитак после корнера и кроз шуму ногу га шаље уз десну стативу.

Изабраници Хорхеа Сампаолија сада имају 27 бодова, један више и утакмицу више од трећепласиране Барселоне, док су ’Слепи мишеви’ остали на два места изнад зоне испадања са само 11 бодова.

У другом мечу дана Еспањол је са 3:0 добио Леганес – двоструки стрелац био је Пабло Пјати, а једном је мрежу гостију затресао Морено.