ŠPA: Real preživeo potop i Hihon! Sevilja slavila u derbiju i opet preskočila Barsu!

Fudbaleri Real Madrida ostvarili su desetu pobedu u sezoni, pošto su sa 2:1 savladali Sporting Hihon. Fudbaleri Sevilje pobedili su Valensiju u derbiju kojim je zatvoren subotnji program 13. kola španske Primere.

Fudbal 26.11.2016 | 22:45
Real je po izuzetno teškom vremenu i jakoj kiši koja je padala tokom čitavog meča uspeo da pobedi, iako je strepeo u finišu.

Posle dva gola Ronalda sa jedne, i Karmone sa druge strane, Duje Čop je u 79. minutu promašio penal i ’Kraljevski klub’ se izvukao.

Portugalac je prvi pogodak postigao sa bele tačke u petom minutu, pošto je prethodno dosuđen penal zbog sumnjivog starta nad Lukasom Vaskesom. Nešto manje od 15 minuta kasnije odlično je reagovao glavom na centaršut Nača, pre nego što je Karmona uneo neizvesnost.

Ipak, nakon promašaja Čopa bilo je jasno da će bodovi ostati u prestonici Španije.

Realu je ovo šesta uzastopna pobeda u Primeri i 20 utakmica od početka sezone bez poraza. Klub iz Madrida je prvi na tabeli sa 33 boda, odnosno ima sedam bodova više od Barselone koja ima meč manje.

Sporting je, na drugoj strani, na 18. mestu na tabeli sa samo devet osvojenih bodova.

Real u narednom kolu gostuje Barseloni, a Sporting dočekuje Osasunu.

Fudbaleri Sevilje pobedili su Valensiju u derbiju kojim je zatvoren subotnji program 13. kola španske Primere.

Sevilja je na ’Ramon Sančes Pishuanu’ savladala Valensiju rezultatom 2:1 i popela se na drugu poziciju na tabeli.

Posle izjednačenog prvog poluvremena, Andalužani su stigli u vođstvo u 53. minutu – po desnom boku probio je Vitolo, centrirao na drugu stativu, loptu je zakacio Garaj i prevario svog golmana.

Međutim, gosti su it tog trenutka zaigrali agresivniji i stigli do izjednačenja desetak minuta kasnije. Žoao Kanselo lepo je proigrao Munira, a ovaj rutinski poslao loptu pored Serhija Rika.

Ušlo se u nešto mirniji period meča i činilo se da bismo mogli da vidimo remi u Sevilji, ali tako nije mislio Pareha, koji hvata odbitak posle kornera i kroz šumu nogu ga šalje uz desnu stativu.

Izabranici Horhea Sampaolija sada imaju 27 bodova, jedan više i utakmicu više od trećeplasirane Barselone, dok su ’Slepi miševi’ ostali na dva mesta iznad zone ispadanja sa samo 11 bodova.

U drugom meču dana Espanjol je sa 3:0 dobio Leganes – dvostruki strelac bio je Pablo Pjati, a jednom je mrežu gostiju zatresao Moreno.