БЛ: Сеферовић срушио Борусију, четири ''икса''! Бајерн прекинуо црни низ!

Фудбалери Ајнтрахта савладали су код куће Борусију Дортмунд са 2:1. Фудбалери Бајерна победили су на свом терену Бајер Леверкузен са 2:1, у дербију 12. кола немачке Бундеслиге.

Фудбал 26.11.2016 | 21:30
Тим Карла Анчелотија је овом победом прекинуо серију од три узастопне утакмице без тријумфа у свим такмичењима и са 27 бодова поново се приближио водећем Лајпцигу на само три бода заостатка.

Нису Баварци блистали ни на овом мечу, али еј ипак освојили три бода што је њима и најважније у овом тренутку.

Мрежу гостију начео је бивши играч Барселоне Тијаго Алкантара који је у 30. минуту погодио. Ипак, на полувремену је било нерешено, а кривац за то је Чалханоглу који је у 35. минуту био стрелац после асистенције Бранда.

У наставку је Бајерн брзо стигао до нове предности и испоставиће се победе. Кимих је упутио добар центаршут, а Матс Хумелес је оверио тријумф Бајерна.

Екипа из Леверкузена претрпела је шести пораз у сезони и сада је на дветом месту са 16 бодова.

Тим из Франкфурта овом победом је сустигао Бајерн на деоби друге позиције на табели (24 бода) и у исто време одаљио Борусију од врха.

Екипа из Дортмунда претрпела је трећи пораз у сезони и остала је на 21 боду, девет мање од лидера Лајпцига.

Све занимљиво догодило се у другом полувремену. Хушти је донео предност домаћину у 46. минуту, а 13 минута пре краја поравнао је Обамејанг. Ипак, резервиста Харис Сеферовић је само два минута касније донео победу Ајнтрахту. Млади српски репрезентативац Мијат Гаћиновић одиграо је цео меч уз жути картон у финишу. У преостале четири утакмице није било победника.

У дуелу Хамбурга и Вердера састали су се Филип Костић и Милош Вељковић. Аустријанац Грегорич постигао је два гола за домаћина, а на другој страни стрелци су били Бартелс и Гнабри. Обе екипе и даље су у опасној зони.

Борусија Менхенгладбах одиграла је и седму утакмицу без победе у Бундеслиги, пошто је данас код куће играла 1:1 са Хофенхајмом.

Гладбах је повео голом Махмуда Дахуда у 25. минуту, а изједначио је Надим Амири у 53. Борусија је сада 13. са 13 бодова, док је Хофенхајм пети са 22 бода.