BL: Seferović srušio Borusiju, četiri ''iksa''! Bajern prekinuo crni niz!

Fudbaleri Ajntrahta savladali su kod kuće Borusiju Dortmund sa 2:1. Fudbaleri Bajerna pobedili su na svom terenu Bajer Leverkuzen sa 2:1, u derbiju 12. kola nemačke Bundeslige.

Fudbal 26.11.2016 | 21:30
Tim Karla Ančelotija je ovom pobedom prekinuo seriju od tri uzastopne utakmice bez trijumfa u svim takmičenjima i sa 27 bodova ponovo se približio vodećem Lajpcigu na samo tri boda zaostatka.

Nisu Bavarci blistali ni na ovom meču, ali ej ipak osvojili tri boda što je njima i najvažnije u ovom trenutku.

Mrežu gostiju načeo je bivši igrač Barselone Tijago Alkantara koji je u 30. minutu pogodio. Ipak, na poluvremenu je bilo nerešeno, a krivac za to je Čalhanoglu koji je u 35. minutu bio strelac posle asistencije Branda.

U nastavku je Bajern brzo stigao do nove prednosti i ispostaviće se pobede. Kimih je uputio dobar centaršut, a Mats Humeles je overio trijumf Bajerna.

Ekipa iz Leverkuzena pretrpela je šesti poraz u sezoni i sada je na dvetom mestu sa 16 bodova.

Tim iz Frankfurta ovom pobedom je sustigao Bajern na deobi druge pozicije na tabeli (24 boda) i u isto vreme odaljio Borusiju od vrha.

Ekipa iz Dortmunda pretrpela je treći poraz u sezoni i ostala je na 21 bodu, devet manje od lidera Lajpciga.

Sve zanimljivo dogodilo se u drugom poluvremenu. Hušti je doneo prednost domaćinu u 46. minutu, a 13 minuta pre kraja poravnao je Obamejang. Ipak, rezervista Haris Seferović je samo dva minuta kasnije doneo pobedu Ajntrahtu. Mladi srpski reprezentativac Mijat Gaćinović odigrao je ceo meč uz žuti karton u finišu. U preostale četiri utakmice nije bilo pobednika.

U duelu Hamburga i Verdera sastali su se Filip Kostić i Miloš Veljković. Austrijanac Gregorič postigao je dva gola za domaćina, a na drugoj strani strelci su bili Bartels i Gnabri. Obe ekipe i dalje su u opasnoj zoni.

Borusija Menhengladbah odigrala je i sedmu utakmicu bez pobede u Bundesligi, pošto je danas kod kuće igrala 1:1 sa Hofenhajmom.

Gladbah je poveo golom Mahmuda Dahuda u 25. minutu, a izjednačio je Nadim Amiri u 53. Borusija je sada 13. sa 13 bodova, dok je Hofenhajm peti sa 22 boda.