ПЛ: Челсију дерби са Тотенхемом! Агуеро преокренуо у Барнлију! Лудница у Свонсију!

Головима Серхија Агуера Манчестер Сити савладао је Барнли 2:1 на гостовању у 13. колу Премијер лиге и преузео прво место на табели. Пао и Тотенхем, Челси је фаворит за титулу! Фудбалери Челсија наставили су са фантастичном формом и још једном потврдили да су озбиљан кандидат за титулу у Премијер лиги.

Фудбал 26.11.2016 | 21:15
Фудбалери Челсија наставили су са фантастичном формом и још једном потврдили да су озбиљан кандидат за титулу у Премијер лиги.

Челси је на свом стадиону савладао Тотенхем у лондонском дербију са 2:1, остваривши седми везани тријумф у националном првенству.

’Плавци’ су до тријумфа у последњем суботњем мечу 13. кола стигли после преокрета, пошто је Тотенхем повео већ у 11. минуту сјајним голом Кристијана Ериксена.

Дански везиста добио је лопту од Делеа Алија, наместио је на слабију, леву ногу и са неких 18 метара је закуцао уз леву стативу.

’Певци’ су били много бољи ривал у првом полувремену, створили неколико добрих прилика, али нису успели да још једном затресу мрежу Тиба Куртое. Очекивано, казна је стигла у најгорем тренутку, минут пре одласка на одмор.

Педро је прихватио додавање на двадесетак метара од гола, окренуо се и онда дивним ударцем погодио супротни угао.

Тим резултатом отишло се на одмор, а у другом делу игре постојао је само један тим – пуни самопоуздања због изједначења, играчи Челсија су константно нападали и то им се исплатило у 51. минуту.

По десној страни пробио је Дијего Коста, вратио повратну до усамљеног Виктора Мозеса, који на другој стативи матира Лориса.

Могли су изабраници Антонија Контеа још неки пут да постигну голове, али су им и ова два била довољна да се врате на прво место са 31 бодом, једним више од Ливерпула. Са друге стране, непрепознатљиви тим Маурисија Поћетина је на петој позицији са 24 бода.

Барнли је повео на Турф Муру сјајним голом Дина Марнија у 14. минуту, Аргентинац изједначење доноси после гужве у петерцу Барнлија у 37, да победу "грађанима" пола сата пре краја.

Агуеро је први пут у каријери био стрелац против Барнлија, а са два гола на овом мечу изједначио се са Дијегом Костом на првом месту листе стрелаца ПЛ са по десет погодака.

Аргентианац је осим два поменута гола имао још једну шансу да затресе мрежу, али га је у 39. минуту сјајном интервенцијом осујетио ветеран на голу Барнлија Пол Робинсон.

С друге стране, домаћин је у завршници био врло близу бода. Две шансе је пропустио Мајкл Кејн, прву у 75. када је изблокиран његопв ударац главом на десну стативу, а потом у 94. минуту када је после његовог новог шута главом на гол линији реаговао Александар Коларов.

У истом минуту, у последњим секундима меча прилику је имао и Ешли Барнс, шутирао је са ивице казненог простора, лопта је закачила једног играча домаћег тима, али је Клаудио Браво фантастично реаговао и спасао госте.

Сити је добио трећи меч у последња четири кола и пробио се на прву позицију бар на неколико сати, до градског дербија Лондона између Челсија и Тотенхема.

"Грађани" у следећем колу дочекују управо "плавце" са Стамфорд Бриџа, док Барнли са свега четири бода од зоне испадања гостује Стоуку.

Фудбалери Ливерпула преузели су привремено прво место у Премијер лиги победом над Сандерлендом у 13. колу националног првенства.

Ливерпул се дуго мучио са чврстим гостима, на крају славио резултатом 2:0, али је још у првом полувремену остао без најбољег играча Филипеа Кутиња.

Бразилац је повредио скочни зглоб и на носилима је изнет са терена, што ће бити велики проблем за екипу Јиргена Клопа.

Суботњи програм у Премијер лиги обележила је нестварна утакмица у Свонсију – домаћин је водио 3:1 против Кристал Паласа, потом су гости преокренули на 3:4, али су ’Лабудови’ са нова два гола ипак успели да освоје три бода – 5:4.

У осталим мечевима Лестер је извукао бод против Мидлсброа резултатом 2:2, док је дуел Хал ситија и Вест Хема завршен 1:1.

Ливерпул је био доминантан, нападао је и стварао шансе, али је једини гол из игре постигао Дивок Ориги у 76. минуту меча, шутем из даљине. Домаћи тим је повисио вођство у надокнади времена, када је Џејмс Милнер искористио пенал.

"Црвени" сада имају 30 бодова, колико има и Челси, који касније данас игра против Тотенхема.

Шампион Лестер одиграо је и четврти меч без победе у Премијер лиги, пошто је код куће одиграо 2:2 са Мидлсбром. "Лисице" су повеле голом Ријада Махреза, а онда је Алваро Негредо дао два гола за госте.

Лестер је после тога имао две добре шансе, а изједначио је из пенала Ислама Силманија у петом минуту надокнаде времена.

Лестер је сада 16. на табели, са 12 бодова. Мидлсбро се сада попео на 12. место и има 14 бодова.

Свонси је на свом терену победио Кристал палас са 5:4 у утакмици у којој су виђена три преокрета, пошто је домаћи тим губио 0:1 и 3:4, а водио 3:1.

"Орлови" су повели у 19. минуту голом Вилфрида Захе. Свонси је изједначио у 36. минуту преко Гилфија Сигурдсона, да би онда Лирој Фер погоцима у 66. и 68. минуту донео "лабудовима" 3:1.

Џејмс Томкинс је смањио на 3:2 у 75. минуту, да би у 82. минуту Џек Корк донео изједначење Кристал Паласу. Само два минута касније, Кристијан Бентеке је постигао нови гол и донео вођство гостујућем тиму.

Домаћи тим је наставио да напада, а Фернандо Љоренте је са два гола у надокнади времена донео тријумф Свонсију.

Ово је тиму из Велса била тек друга победа у Премијер лиги ове сезоне, тако да сада више није последњи јер има девет бодова, један више од Сандерленда. Кристал палас је остао ван зоне испадања са 11 бодова, колико имају и Вест Хем, који има меч мање, и Хал.