PL: Čelsiju derbi sa Totenhemom! Aguero preokrenuo u Barnliju! Ludnica u Svonsiju!

Golovima Serhija Aguera Mančester Siti savladao je Barnli 2:1 na gostovanju u 13. kolu Premijer lige i preuzeo prvo mesto na tabeli. Pao i Totenhem, Čelsi je favorit za titulu! Fudbaleri Čelsija nastavili su sa fantastičnom formom i još jednom potvrdili da su ozbiljan kandidat za titulu u Premijer ligi.

Fudbal 26.11.2016 | 21:15
Fudbaleri Čelsija nastavili su sa fantastičnom formom i još jednom potvrdili da su ozbiljan kandidat za titulu u Premijer ligi.

Čelsi je na svom stadionu savladao Totenhem u londonskom derbiju sa 2:1, ostvarivši sedmi vezani trijumf u nacionalnom prvenstvu.

’Plavci’ su do trijumfa u poslednjem subotnjem meču 13. kola stigli posle preokreta, pošto je Totenhem poveo već u 11. minutu sjajnim golom Kristijana Eriksena.

Danski vezista dobio je loptu od Delea Alija, namestio je na slabiju, levu nogu i sa nekih 18 metara je zakucao uz levu stativu.

’Pevci’ su bili mnogo bolji rival u prvom poluvremenu, stvorili nekoliko dobrih prilika, ali nisu uspeli da još jednom zatresu mrežu Tiba Kurtoe. Očekivano, kazna je stigla u najgorem trenutku, minut pre odlaska na odmor.

Pedro je prihvatio dodavanje na dvadesetak metara od gola, okrenuo se i onda divnim udarcem pogodio suprotni ugao.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a u drugom delu igre postojao je samo jedan tim – puni samopouzdanja zbog izjednačenja, igrači Čelsija su konstantno napadali i to im se isplatilo u 51. minutu.

Po desnoj strani probio je Dijego Kosta, vratio povratnu do usamljenog Viktora Mozesa, koji na drugoj stativi matira Lorisa.

Mogli su izabranici Antonija Kontea još neki put da postignu golove, ali su im i ova dva bila dovoljna da se vrate na prvo mesto sa 31 bodom, jednim više od Liverpula. Sa druge strane, neprepoznatljivi tim Maurisija Poćetina je na petoj poziciji sa 24 boda.

Barnli je poveo na Turf Muru sjajnim golom Dina Marnija u 14. minutu, Argentinac izjednačenje donosi posle gužve u petercu Barnlija u 37, da pobedu "građanima" pola sata pre kraja.

Aguero je prvi put u karijeri bio strelac protiv Barnlija, a sa dva gola na ovom meču izjednačio se sa Dijegom Kostom na prvom mestu liste strelaca PL sa po deset pogodaka.

Argentianac je osim dva pomenuta gola imao još jednu šansu da zatrese mrežu, ali ga je u 39. minutu sjajnom intervencijom osujetio veteran na golu Barnlija Pol Robinson.

S druge strane, domaćin je u završnici bio vrlo blizu boda. Dve šanse je propustio Majkl Kejn, prvu u 75. kada je izblokiran njegopv udarac glavom na desnu stativu, a potom u 94. minutu kada je posle njegovog novog šuta glavom na gol liniji reagovao Aleksandar Kolarov.

U istom minutu, u poslednjim sekundima meča priliku je imao i Ešli Barns, šutirao je sa ivice kaznenog prostora, lopta je zakačila jednog igrača domaćeg tima, ali je Klaudio Bravo fantastično reagovao i spasao goste.

Siti je dobio treći meč u poslednja četiri kola i probio se na prvu poziciju bar na nekoliko sati, do gradskog derbija Londona između Čelsija i Totenhema.

"Građani" u sledećem kolu dočekuju upravo "plavce" sa Stamford Bridža, dok Barnli sa svega četiri boda od zone ispadanja gostuje Stouku.

Fudbaleri Liverpula preuzeli su privremeno prvo mesto u Premijer ligi pobedom nad Sanderlendom u 13. kolu nacionalnog prvenstva.

Liverpul se dugo mučio sa čvrstim gostima, na kraju slavio rezultatom 2:0, ali je još u prvom poluvremenu ostao bez najboljeg igrača Filipea Kutinja.

Brazilac je povredio skočni zglob i na nosilima je iznet sa terena, što će biti veliki problem za ekipu Jirgena Klopa.

Subotnji program u Premijer ligi obeležila je nestvarna utakmica u Svonsiju – domaćin je vodio 3:1 protiv Kristal Palasa, potom su gosti preokrenuli na 3:4, ali su ’Labudovi’ sa nova dva gola ipak uspeli da osvoje tri boda – 5:4.

U ostalim mečevima Lester je izvukao bod protiv Midlsbroa rezultatom 2:2, dok je duel Hal sitija i Vest Hema završen 1:1.

Liverpul je bio dominantan, napadao je i stvarao šanse, ali je jedini gol iz igre postigao Divok Origi u 76. minutu meča, šutem iz daljine. Domaći tim je povisio vođstvo u nadoknadi vremena, kada je Džejms Milner iskoristio penal.

"Crveni" sada imaju 30 bodova, koliko ima i Čelsi, koji kasnije danas igra protiv Totenhema.

Šampion Lester odigrao je i četvrti meč bez pobede u Premijer ligi, pošto je kod kuće odigrao 2:2 sa Midlsbrom. "Lisice" su povele golom Rijada Mahreza, a onda je Alvaro Negredo dao dva gola za goste.

Lester je posle toga imao dve dobre šanse, a izjednačio je iz penala Islama Silmanija u petom minutu nadoknade vremena.

Lester je sada 16. na tabeli, sa 12 bodova. Midlsbro se sada popeo na 12. mesto i ima 14 bodova.

Svonsi je na svom terenu pobedio Kristal palas sa 5:4 u utakmici u kojoj su viđena tri preokreta, pošto je domaći tim gubio 0:1 i 3:4, a vodio 3:1.

"Orlovi" su poveli u 19. minutu golom Vilfrida Zahe. Svonsi je izjednačio u 36. minutu preko Gilfija Sigurdsona, da bi onda Liroj Fer pogocima u 66. i 68. minutu doneo "labudovima" 3:1.

Džejms Tomkins je smanjio na 3:2 u 75. minutu, da bi u 82. minutu Džek Kork doneo izjednačenje Kristal Palasu. Samo dva minuta kasnije, Kristijan Benteke je postigao novi gol i doneo vođstvo gostujućem timu.

Domaći tim je nastavio da napada, a Fernando Ljorente je sa dva gola u nadoknadi vremena doneo trijumf Svonsiju.

Ovo je timu iz Velsa bila tek druga pobeda u Premijer ligi ove sezone, tako da sada više nije poslednji jer ima devet bodova, jedan više od Sanderlenda. Kristal palas je ostao van zone ispadanja sa 11 bodova, koliko imaju i Vest Hem, koji ima meč manje, i Hal.